• In English
 • Держінвестпроект вніс до Реєстру індустріальні парки «Соломоново» та «Свема»
  опубліковано 13 червня 2014 року о 11:36

  Наказом Держінвестпроекту від 6 червня 2014 року до Реєстру індустріальних парків України були внесені два промислові парки: «Соломоново», що в Закарпатські області, та «Свема» – у Сумській.

  Тепер обидва індустріальні майданчики мають можливість отримати низку преференцій: звільнення від сплати пайового внеску на розвиток інфраструктури та сплати митних платежів на обладнання, яке використовуватимуть резиденти парків.

  Директор Департаменту інвестиційної політики та регіонального розвитку Держінвестпроекту Василь Федюк розповів, що індустріальні парки мають великі площі й розташовані поряд із діючими промисловими підприємствами, а це створює для них додаткову перевагу. Зокрема, територія «Соломоново» охоплює 66,2 га, «Свема» – 92 га.

  «Індустріальний парк «Соломоново», що в Ужгородському районі, вже має інвесторів, які готові здійснювати виробництво повного циклу сучасних автомобілів, – зазначив В. Федюк. – Передовсім цьому посприяло вигідне розташування майданчика, який перебуває на перетині чотирьох кордонів із ЄС».

  За словами В. Федюка, бюджетна ефективність індустріального парку «Свема», що діятиме в м. Шостка, становитиме 3–4 млн грн на рік у формі сплачених податків до бюджетів різних рівнів. «У «Свемі» інвестори зможуть розгорнути виробництво фармацевтичних виробів, будівельних матеріалів, пластмаси, продукції деревообробки, а також хімічне виробництво. Очікується, що за період функціонування індустріального парку, а це близько 30 років, на його території буде створено понад 2 тис. робочих місць», – додав він.

  Індустріальні парки «Соломоново» та «Свема» були внесені до Реєстру за результатами чергового засідання постійно діючої міжвідомчої комісії при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, яке відбулося 26 травня 2014 року.  Під час засідання прийнято рішення рекомендувати Держінвестпроекту України внести обидва парки до Реєстру індустріальних парків.

  Як Держінвестпроект повідомляв раніше, до Реєстру уже включені індустріальні парки в містах: Львів, Долина Івано-Франківської області, Славута Хмельницької області, Коростень Житомирської області та Кременчук Полтавської області.