• In English
 • Мінекономрозвитку підготувало два законопроекти, спрямовані на підвищення ефективності управління державними інвестиціями
  опубліковано 12 червня 2014 року о 18:04

  Міністерство економічного розвитку і торгівлі України підготувало та винесло на обговорення проекти Законів України “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо державних капітальних вкладень)” та “Про внесення змін до Закону України “Про інвестиційну діяльність”. Законопроекти розроблено за підтримки Світового банку в рамках програми технічної допомоги “Розвиток системи оцінки та відбору державних інвестиційних проектів”.

  Підготовлені Міністерством законопроекти спрямовані на удосконалення системи управління державними інвестиціями через забезпечення прозорого процесу формування та використання коштів державного бюджету, спрямованих на реалізацію масштабних інвестиційних проектів (починаючи з вартості понад 100 млн. гривень з поступовим пониженням порогового значення вартості).

  Крім того, прийняття зазначених документів значно зменшить корупційні ризики при прийнятті рішень щодо фінансування масштабних інвестиційних проектів шляхом створення єдиної системи проведення їх оцінки, відбору та моніторингу.

  Безумовно, підвищення ефективності управління державними інвестиціями позитивно вплине на розвиток державного сектору економіки, зокрема, шляхом визначення мінімального обсягу державних капітальних вкладень загального фонду, які спрямовуються на розробку та реалізацію масштабних пріоритетних інвестиційних проектів (не менше 8% видатків загального фонду).

  Також слід зазначити, що законопроектами передбачена децентралізація системи управління інвестиціями. Так, місцеві органи влади отримають повноваження з прийняття управлінських рішень у сфері інвестиційної діяльності з використанням коштів місцевих бюджетів.