• In English
 • "Київенерго" спрямує 220 млн. грн. у поточному році на заміну 70 км тепломереж
  опубліковано 12 червня 2014 року о 17:40

  У поточному році фахівці ПАТ «Київенерго» замінять 70 км найбільш зношених мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання в усіх районах столиці та спрямують на це 220 млн. грн.

  Найбільш масштабні роботи здійснюватимуть на Борщагівці, Нивках, Теремках, Троєщині. Усі ділянки були обрані компанією через високий рівень зношеності та пошкоджуваності (ділянки від 60-х років прокладання, що вичерпали свій нормативний ресурс експлуатації – 25 років).

  Цьогоріч «Київенерго» акцентує особливу увагу на реконструкції розподільчих тепломереж централізованого опалення та гарячого водопостачання у густонаселених житлових районах Києва. Роботи із заміни мереж вже розгорнуто на просп. Перемоги, просп. Маяковського, вул. Щербакова. А у таких житлових районах як Троєщина, Теремки, Нивки «Київенерго» послідовно замінює сусідні зони теплових розподільчих мереж ЦО та ГВП.

  «При заміні застарілих ділянок тепломереж наші спеціалісти кладуть тільки попередньо ізольовані труби – металеві для тепломагістралей і пластикові труби «Ізопрофлекс» для розподільчих мереж ЦО та ГВП, їхній термін експлуатації – до 50 років. На даних трубах майже не виникає пошкоджень ні при експлуатації, ні при проведенні гідравлічних випробувань», – зазначив директор СВП «Київські  теплові мережі» Євген Глушак.

  Масштабна робота ведеться вже не перший рік на Теремках. Наразі там проводять роботи із заміни мереж до будинків 2-50 на вул. Академіка  Заболотного. Ділянка теплової мережі введена в експлуатацію в 1989 році, відпрацювала свій нормативний ресурс і знаходиться в аварійному стані (з 2009-2012 рр. – 80 пошкоджень, протягом 2013 року – 30 пошкоджень). «Київенерго» перекладає 1 527 м попередньо-ізольованих пластикових труб для мереж ЦО та 2 306 м труб для мереж ГВП. У минулому році енергопостачальна компанія провела повну заміну 4 ділянок розподільчих мереж загальною протяжністю 1,5 км на вул. Глушкова та 3 ділянок загальною протяжністю близько 1 км на вул. Заболотного.

  На Троєщині розпочато роботи із заміни ділянки тепломереж на вул. Маяковського, 69-79, минулого року роботи в цьому мікрорайоні проводили на сусідніх ділянках – на вул. Каштановій і Бальзака, у 2012 році – на вул. Сабурова.

  Також компанія послідовно змінює ділянки магістральних тепломереж великого діаметра (1 000 мм) від ТЕЦ-5. Цього року незабаром розпочнуться роботи із заміни ділянки другої магістралі від ТЕЦ-5 на вул. Промисловій. Ця ділянка експлуатується з 1972 року і відслужила нормативний термін. Від якості роботи ділянки залежить теплопостачання 558 споживачів центральної частини Києва (Печерський район), у тому числі 377 житлових будинків. Уже розпочалася підготовка до заміни близько 750 м труб на даній ділянці.

  У липні активно розгорнуть роботи на вул. Мечникова, Ревуцького, Ванди Василевської. Усі роботи з прокладання та монтажу труб «Київенерго» планує завершити до кінця серпня, щоб до опалювального сезону мешканці вчасно отримали опалення, а території проведення робіт були упорядковані.