• In English
 • Уряд запровадив електронні іспити для майбутніх нотаріусів, - Павло Петренко
  опубліковано 11 червня 2014 року о 17:34

  Кабінет Міністрів України одноголосно ухвалив рішення про запровадження електронних іспитів для отримання ліцензії нотаріуса та про реформування роботи Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату. Про це під час брифінгу у Кабінеті Міністрів заявив Міністр юстиції України Павло Петренко.

  «Професія нотаріуса є досить престижною. На жаль, під час допуску до професії спостерігаються серйозні проблеми у вигляді величезної корупційної складової. Від громадських організацій надійшла інформація про те, що за успішну здачу іспиту треба дати хабара у розмірі від 20 до 100 тисяч доларів. Для того, щоб зупинити цю корупційну практику, Уряд своїм рішенням запровадив електронні іспити для отримання ліцензії нотаріуса, які повністю знищать хабарництво у сфері нотаріату», - зазначив Міністр.

  Окрім того, за словами Павла Петренка, за ініціативи Міністерства юстиції Урядом було прийнято рішення про реформування Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату, яка опікується питанням допуску до професії нотаріуса та розглядає дисциплінарні питання.

  «Разом із нотаріусами ми створили громадську раду і виявили низку проблем у цій сфері. Вони стосуються корупції під час іспитів, а також непрозорої процедури під час розгляду питання про притягнення нотаріуса до відповідальності. Тому було прийнято рішення ініціювати зміну системи формування комісії нотаріату», - підкреслив Міністр.

  Павло Петренко повідомив, що Уряд прийняв рішення, що до складу відповідної комісії входитимуть представники нотаріальної спільноти, що делегуватимуться туди Нотаріальною палатою.

  «Ті, хто вже раніше входив до складу цієї комісії, не мають права знову працювати у цьому органі. Також Кабінет Міністрів прийняв нашу ініціативу щодо повної зміни концепції складань іспитів майбутніми нотаріусами. Під час цих іспитів запроваджено систему анонімного електронного тестування», - зазначив Павло Петренко.

  За словами очільника Мін’юсту, вже протягом майже року в Україні не відбувалися іспити нотаріусів.

  «Зараз нараховується близько 300 претендентів, що готові здавати іспити. Вже найближчим часом ми проведемо перший публічний іспит через систему електронного анонімного тестування. Я маю надію, що ми приберемо ті факти корупції, що мали місце в системі нотаріату», - резюмував Павло Петренко.