• In English
 • Військово-Морські Сили Збройних Сил України відновлюють свою боєздатність і вже виконують завдання за призначенням
  опубліковано 11 червня 2014 року о 12:27

  Передислокованим з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і міста Севастополь в Одеську і Миколаївську області Військово-Морським Силам Збройних Сил України вдалося у досить стислі терміни відновити боєздатність значної частини кораблів, літальних апаратів морської авіації і підрозділів військ берегової оборони.

  Про це заявив тимчасово виконуючий обов’язки начальника штабу – першого заступника командувача ВМС ЗС України контр-адмірал Андрій Тарасов. За його словами, свідченням цьому є постійне зростання кількості екіпажів та інших військових колективів, які вже зараз виконують завдання за призначенням у визначених районах Чорного моря і на суходолі.

  «Нам вдалося досить швидко відновити технічну готовність, доукомплектувати і провести бойове злагодження виведених з тимчасово окупованого Криму ракетного катера «Прилуки», середнього десантного корабля «Кіровоград», навчальних катерів «Сміла» і «Нова Каховка», низки допоміжних і спеціальних суден, які сьогодні разом з бойовими одиницями Західної військово-морської бази та фрегатом «Гетьман Сагайдачний» виконують завдання з прикриття морських рубежів нашої держави, – зазначив контр-адмірал Андрій Тарасов.

  Він також наголосив на тому, що суттєвим є внесок у зміцнення боєздатності флоту з боку морської авіації, літаки і вертольоти якої завдяки рішучим і грамотним діям командирів і начальників вдалося зберегти шляхом завчасної передислокації на один з аеродромів материкової частини України.

  «Присутність національних ВМС у визначених районах Чорного моря сьогодні є практично постійною, кораблі відпрацьовують поставлені завдання поодинці та у складі груп, – заявив контр-адмірал Андрій Тарасов, – так само можу констатувати активну діяльність підрозділів військ берегової оборони, які після передислокації також пройшли «перезавантаження», провели бойове злагодження, і зараз виконують поставлені завдання в Одеській і Миколаївській областях», – додав тимчасово виконуючий обов’язки начальника штабу-першого заступника командувача ВМС ЗС України.

  За його словами, інтенсивність діяльності флоту і надалі буде зростати, що сприятиме подальшому зміцненню обороноздатності нашої країни.