• In English
 • Вогнеборці та лісники ліквідували складну лісову пожежу в Цюрупинському лісі на Херсонщині площею близько 150 га
  опубліковано 10 червня 2014 року о 13:46

  Пожежні підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Державного агентства лісових ресурсів 9 червня ліквідували масштабну лісову пожежу на території Цюрупинського лісомисливського господарства поблизу с. Нечаєво у Херсонській області.

  Ліквідація пожежі орієнтовною площею 150 га тривала протягом 6-9 червня. Роботу ускладнював вітер, швидкість якого досягала місцями 30 м/с, в результаті чого утворилася верхова пожежа. Зрештою пожежа була ліквідована близько 18:00, осередки загорянь відсутні, наразі на чергуванні від лісгоспу задіяні 8 одиниць техніки і 15 працівників лісового господарства.

  За словами Голови ДСНС України Сергія Бочковського, організація роботи з ліквідації пожежі є прикладом чіткої організації роботи підрозділів ДСНС України. «Вперше під час гасіння лісової пожежі наші підрозділи здійснювали віртуально-картографічне відображення масштабу ситуації, можливих напрямів її розвитку з урахуванням сили вітру та інших чинників. Тобто було використане комп’ютерне моделювання, яке дозволило нам чітко зрозуміти обстановку, організувати угруповання своїх сил на важливих місцях розповсюдження горіння і доволі швидко повністю ліквідувати пожежу», – розповів Голова ДСНС України Сергій Бочковський під час брифінгу.

  Він зауважив, що підрозділи ДСНС України працювали в дуже складних умовах високої температури, задимлення.

  Загалом до ліквідації пожежі залучалося 467 осіб, 73 одиниці техніки, в тому числі від ДСНС України – 70 чоловік особового складу та 20 одиниць техніки.

  У разі необхідності для приборкання пожежі планувалося залучити додаткове резервне угруповання сил – 79 чоловік особового складу та 11 одиниць техніки у складі рятувальників Запорізької, Кіровоградської та Миколаївської областей.

  Нагадаємо: повідомлення про пожежу надійшло лісникам 6 червня о 14:50. Оскільки вогонь швидко поширювався, о 15:25 на допомогу лісгоспу виїхали пожежно-рятувальні підрозділи Управління ДСНС України в Херсонській області. Вже на місці події було встановлено, що горить верховий та низовий хвойний ліс на площі близько 100 га. Того ж дня, о 18:15, верхову пожежу ліквідували, і ще три доби рятувальники пригашували осередки низової пожежі.

  Причина загоряння наразі встановлюється. Загиблих та постраждалих унаслідок події немає.