• In English
 • За три місяці ми сформували українське військо, Національну гвардію і сили безпеки, - Арсеній Яценюк
  опубліковано 06 червня 2014 року о 13:55

  «За ці три місяці ми сформували українське військо, Національну гвардію і сили безпеки. Вони захищають Україну», - сказав Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у Верховній Раді України у п’ятницю, 6 червня, за підсумками ста днів роботи Уряду України.

  Арсеній Яценюк повідомив, що Уряд України додатково виділив на потреби Міністерства оборони, Національної гвардії, Прикордонної служби і Міністерства внутрішніх справ загалом 6,7 мільярда гривень: «Окрім цього, за цей період часу ми безпосередньо профінансували 10,5 мільярда гривень на потреби національної безпеки і оборони».

  Він наголосив, що йде процес оснащення української армії. Арсеній Яценюк нагадав, що близько 600 мільйонів гривень було спрямовано на придбання БТР, буде здійснена попередня оплата близько 100 мільйонів гривень на нові броньовані машини «Дозор», закуплено стрілецьку зброю, 5 тисяч бронежилетів для Національної гвардії, шоломи, ще 3 тисячі бронежилетів будуть придбані в Польщі.

  Глава Уряду також повідомив, що станом на 4 червня 2014 року від фізичних і юридичних осіб надійшло 128,7 мільйона гривень на потреби українських військовослужбовців, 121 мільйон із яких виділено на матеріально-технічне забезпечення, 7,7 мільйона – на медичне забезпечення.

  Зокрема, за ці кошти було закуплене польове обмундирування нового зразка, кевларові шоломи, взуття, спальні мішки та ізолюючі підстилки, льотно-технічне обмундирування, навігаційні приймачі, маскувальні сітки, засоби зв'язку та комплектуючі до них.

  «Усвідомлюємо всі проблеми, які є в забезпеченні армії. Але якщо 20 років єдине, що робили в Збройних Силах, - це продавали все, що ще можна продати, якщо корупція роз'їла і знищила всю систему національної безпеки і оборони, якщо в БТР і танках не те що пального – акумуляторів не було, то за ці три місяці ми сформували українське військо, Національну гвардію і сили безпеки в країні. Вони захищають Україну», - сказав Арсеній Яценюк.