• In English
 • Прем'єр-міністр: Уряд робить усе для того, щоб диверсифікувати джерела енергопостачання
  опубліковано 06 червня 2014 року о 12:23

  Уряд України робить усе для того, щоб диверсифікувати джерела енергопостачання. Про це заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у Верховній Раді України у п’ятницю, 6 червня, за підсумками ста днів роботи Уряду України.

  Глава Уряду нагадав, що завдяки зусиллям Європейської Комісії була підписана угода про реверсний потік: «Поки що цей обсяг не може повністю забезпечити постачання природного газу і перекрити наші потреби, але 500 мільйонів кубічних метрів газу, які ми на даному етапі можемо отримувати щомісячно з Польщі, Угорщини і Словаччини, є першим кроком до енергетичної незалежності».

  Арсеній Яценюк також нагадав, що три місяці тому Уряд «прийняв пусті газові сховища»: «Загальний обсяг газу був близько 5 мільярдів кубічних метрів - це буферний газ, який неможливо викачати».

  «За останні два місяці в українських газових сховищах вже накопичено більш як 12 мільярдів кубічних метрів газу. Думаю, ми завершимо цей місяць цифрою вище 13 мільярдів кубічних метрів», - сказав Прем’єр-міністр.

  «Цього не вистачає для того, щоб пережити зиму, але вистачає, щоб обігріти взимку український народ», - зазначив він.

  Щодо умов постачання російського газу, Арсеній Яценюк підкреслив: «Ми далі очікуємо на остаточне рішення сусідів, тому що партнерами їх навряд чи можна назвати. Верховна Рада України буде проінформована про остаточні результати, про ціну і про умови контракту, якщо такий контракт буде підписаний. Якщо не ні - доля наших двосторонніх стосунків буде вирішуватися в суді».