• In English
 • Остап Семерак та Петер Балаш обговорили механізми допомоги Україні з боку ЄС
  опубліковано 05 червня 2014 року о 18:31

  Міністр Кабінету Міністрів України Остап Семерак обговорив з керівником Групи підтримки України при Європейській Комісії Петером Балашем питання імплементації Угоди про асоціацію з ЄС.

  Петер Балаш відзначив, що при Єврокомісії створено Групу підтримки України, основне завдання якої полягає передусім у координації зусиль європейських інституцій у їхній допомозі Україні.

  За словами представника Єврокомісії, у Групі підтримки працюватимуть, зокрема колишні єврокомісари. Загалом в Україну Група підтримки делегує від 40 до 50 своїх представників.

  «Це доволі велика організація, покликана допомагати Україні, яка становить для нас великий інтерес. Група підтримки також займатиметься сферами, що стосуються Угоди про асоціацію. Вона працюватиме з командами, які мають справу з реформами в політиці, галузі права, макроекономіці, торгівлі, енергетиці...», – розповів дипломат.

  Міністр Кабінету Міністрів окреслив пріоритетні сфери, в яких Україна потребує допомоги.

  Остап Семерак також повідомив, що незабаром буде створено урядово-європейський офіс з підрозділом у Кабінеті Міністрів України. За словами Міністра, буде оголошено конкурс на участь фахівців у цій структурі. «Сподіваюся, цей конкурс розпочнеться за кілька днів. Це буде група з координації роботи наших міністерств та інших урядових структур з Групою підтримки та іншими європейськими структурами в Брюсселі», – сказав Остап Семерак.

  Міністр нагадав іноземному гостю, що недавно введена додаткова посада заступників міністрів, які безпосередньо займатимуться виконанням Угоди про асоціацію і працюватимуть з комісіями в Брюсселі.

  Міністр Кабінету Міністрів наголосив, що для сьогоднішнього Уряду Євроінтеграція є пріоритетним напрямком, тому Уряд України робитиме все можливе, аби імплементація Угоди про асоціацію відбулася якомога швидше.