• In English
 • Луганська і Донецька області забезпечують податкові надходження до бюджету
  опубліковано 05 червня 2014 року о 15:14

  Незважаючи на складну ситуацію, Луганська і Донецька області забезпечують податкові надходження до бюджету. Про це заявив Перший заступник Міністра доходів і зборів  України Ігор Білоус під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України.

  «Єдина податкова інспекція та Центр обслуговування платників, які на сьогодні закриті, - це Слов’янськ. У всіх інших містах податкові органи працюють у звичайному режимі.  Більшість платників надають звіти та здійснюють платежі через Інтернет, тому поки що суттєвих проблем не виникало. Ми тримаємо ситуацію під контролем», - підкреслив Ігор Білоус.

  За словами керівника Міндоходів, незважаючи на поодинокі випадки, коли працівників евакуювали у відповідь на ймовірні загрози,  інспекції та Центри обслуговування платників працюють і надають послуги платникам.

  Загалом у травні 2014 року до Державного бюджету забезпечено 17 мільярдів 749 мільйонів гривень податкових надходжень. Це на 2 відсотки менше, ніж було зібрано у травні минулого року.  Разом з  активними воєнними діями у східних областях на надходження вплинули політична нестабільність перед виборами та загальний економічний спад.

  «Всього по Україні ми не добрали близько 710 мільйонів гривень. Головна причина – падіння ділової активності», - зауважив Ігор Білоус.

  Велику частину надходжень Державний бюджет втратив через економічні труднощі на Сході України, де значна кількість промислових підприємств були змушені сповільнити чи призупинити виробництво та збут. Багато з цих підприємств традиційно орієнтувалися на російський ринок і зараз переживають складні часи. Також багато компаній відчули на собі падіння курсу гривні.

  З 422 мільйонів гривень, недоотриманих податків на Сході України, 220 припало на Донецьку і 202 – на Луганську область.

  Натомість за рахунок ліквідації податкових ям у травні до бюджету додатково залучено 2,6 млрд. за рахунок ліквідації податкових ям.  З березня поточного року щомісяця забезпечується понад 1 мільярд гривень додаткових надходжень податку на додану вартість.

  Постійно зменшуються й обсяги незаконного кредиту з ПДВ, відпрацьовуються методи виявлення і знешкодження податкових ям. Незважаючи на падіння обсягів реалізації продукції на 150 млрд. гривень або на 9,3%, порівняно з 2013 роком, сума нарахованого ПДВ зросла на 4 млрд. гривень або на 7,6%.

  Завдяки ліквідації виробництва фальсифікованих алкогольних виробів, у травні цього року виконано план з акцизних надходжень на 132%  – бюджет отримав 2,6 млрд. грн. цього податку. Офіційні показники щодо виробленого спирту та алкогольних напоїв зросли більше ніж втричі -  з 150 млн. грн. у березні до 534 млн. грн. у травні.

  За словами Ігоря Білоуса,  позитивна динаміка дає підстави очікувати, що цього року Міндоходів (або, вже найближчим часом, Державна фіскальна служба) повністю виконають завдання Міністерства фінансів з наповнення Державного бюджету.