• In English
 • З липня порт "Южний" стане найглибоководнішим портом Чорного моря
  опубліковано 05 червня 2014 року о 13:27

  З 10 червня 2014 року в порту «Южний» буде встановлена прохідна осадка 18 метрів. Таким чином згідно з програмою розвитку порту реалізується план днопоглиблення в акваторії порту «Южний». З липня він стане найбільш глибоководним портом на Чорному морі та зможе приймати судна типу Capesize з осадкою 18,5 м.

  Відповідно до плану розвитку порту акваторія стане глибоководною біля всіх нових і діючих терміналів. Фінансування проекту здійснюється за рахунок портових зборів. «Є практичний світовий досвід, коли держава в особі портової адміністрації за рахунок портових зборів розвиває та облаштовує акваторію, створює там необхідну інфраструктуру, а приватні інвестори, у свою чергу, вкладають значні кошти в сучасні перевалочні комплекси. За такою схемою працюють та розвиваються як порти Європи, так і наші найближчі конкуренти по транзитних вантажах у країнах Балтії. Щодо перспектив порту «Южний» - аналіз інвестпроектів, що заявлені, дає всі підстави говорити про те, що проект суттєво збільшить загальну кількість суднозаходів, доходи від яких ми реінвестуємо у розвиток акваторії та причалів», - зазначив перший заступник Голови ДП «АМПУ» Юрій Васьков. За його словами, тільки такий варіант співпраці дозволить збільшити вантажопотоки, наростити доходи від заходів суден, збільшити відрахування до центрального та місцевого бюджетів, створити нові робочі місця. «А це і є та мета, для досягнення якої ми реалізуємо цей проект», - підкреслив Юрій Васьков.

  Збільшення прохідної осадки суден істотно підвищить кількість судно заходів і надасть імпульс для розвитку інвестиційних проектів. За оцінкою експертів, «Южний» - найперспективніший порт України. Так, заявлено про будівництво в порту більше десяти терміналів з перевалки різних видів вантажів: зерно, вугілля, руда, наливні вантажі і термінал LNG.

  На сьогодні технічно заявлені глибини вже досягнуті і ведеться робота, щодо організацією безпеки судноплавства з лоцманської частини.

  Інформація про нові глибини надійде до Центру електронної картографії в Норвегії, який сповістить про це всіх судновласників. Глибини найближчим часом будуть також внесені до лоцій, на каналі встановлять відповідне навігаційне обладнання. Роботи виконується за участю філій АМПУ, держпідприємств «Дельта-Лоцман» і Держгідрографія. Днопоглиблення здійснює німецька компанія Mobius, яка виграла відкритий конкурс на реалізацію проекту.

  Довідка

  Реалізація проекту поглиблення акваторії та підхідного каналу порту «Южний» до 21 метру стартувала на початку 2013 року та має бути завершена наприкінці 2014 року. У результаті до акваторії порту зможуть заходити судна дедвейтом понад 200 тис. тонн. Даний проект затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2012 року (№711-р).