• In English
 • Україна та Естонія підписали план дій щодо зміцнення співробітництва в аграрному секторі
  опубліковано 04 червня 2014 року о 13:30

  Сьогодні, 4 червня, в рамках проведення XXVІ Міжнародної агропромислової виставки «АГРО-2014» Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка зустрівся з Міністром сільського господарства Естонської Республіки Іварі Падаром.

  На зустрічі були обговорені питання обміну досвідом в проведенні модернізації підприємств згідно з вимогами ЄС, а також питання харчової промисловості, племінного тваринництва, рибного господарства та інформаційних технологій.

  Ігор Швайка зазначив, що Україна зацікавлена у розширенні та збільшенні поставок сільськогосподарської продукції, а саме: зернових, продукції тваринництва, олії соняшникової, кондитерських виробів та молочної продукції. Імпортувалося переважно - риба, ракоподібні, молюски, готові або консервовані продукти з риби і ракоподібних. «Для нас не існує великих чи малих країн, або більш чи менш важливих партнерів. Досвід українсько-естонської співпраці довів, що головним є бажання працювати та відповідальне ставлення до парнерських відносин», - підкреслив Міністр.

  Так сторони обговорили поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі. Міністр зазначив, що у рамках майбутньої зони вільної торгівлі Україна розраховує на значне покращення доступу на ринки ЄС не тільки традиційних сировинних товарів, а й продукції переробної промисловості, активно нарощує обсяги виробництва і постійно покращує якість продукції.

  «Особливо цінним є досвід Естонії, яка від моменту вступу до ЄС пройшла шлях модернізації економіки та достосування до вимог європейського ринку. Для України, яка розпочинає цей шлях, надзвичайно важливими є поради та досвід естонців, котрі готові допомагати нам в цьому напрямку. Зокрема, найбільш важливими сферами є: приведення українських регламентів у відповідність до європейських технічних вимог, використання здобутків інформатизації в сільському господарстві. Для нас це є викликом з огляду на обмежений час на виконання цих процедур. Однак, впевнений, що з такими стабільними та передбачуваними партнерами як Естонія нам це вдасться зробити. В Україні є перспективним розвиток рибоводства. Тому ми запрошуємо естонських партнерів до співпраці в цьому напрямку, а також створення спільних підприємств», - заявив очільник Мінагрополітики.

  За ініціативи естонської сторони, було обговорено можливості співпраці в сфері обслуговування дотацій для сільського господарства та використання альтернативних джерел енергії.

  Міністр сільського господарства Естонської Республіки Іварі Падар зазначив: «Естонія має досвід розробки альтернативних джерел енергії, зокрема біопалива. Ми знаємо, що Україна, яка опинилася в складній ситуації через ворожі дії Росії та «Газпрому», зараз активно працює над диверсифікацією джерел енергії. Ми готові поділитися своїм досвідом та напрацюваннями, бо переконані, що швидкий та ефективний перехід України на альтернативні джерела енергії не лише дозволять Україні звільнитися від газової кабали, але й стане хорошим прикладом для Європи, котра також є енергозалежною».

  Також під час зустрічі були обговорені питання двостороннього співробітництва, зокрема:

  - розробка та впровадження спільних програм збереження генофонду порід великої рогатої худоби, коней, овець; єдиної системи ідентифікації тварин; впровадженні методів контролю та селекції у популяціях великої рогатої худоби, свиней, коней, стійких до захворювань, а також енергозберігаючої технології виробництва яєць, м'яса птиці з використанням рекуперації тепла, систем фільтрації та знезараження повітря;

  - впровадження екологічно збалансованої системи раціонального використання біологічних ресурсів у внутрішніх прісноводних водоймах, в яких стане можливим вирішення проблем обміну біологічним матеріалом;

  - обмін новітніми технологіями в галузі розведення риб і аквакультури, раціональне використання біоресурсів ставків на основі спрямованого регулювання їх екосистеми.

  Наприкінці зустрічі Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка та Міністр сільського господарства Естонської Республіки Іварі Падар підписали план дій щодо зміцнення співробітництва між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством сільського господарства Естонської Республіки на 2014-2016 рр.