• In English
 • Вступне слово Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка на засіданні Кабінету Міністрів України 4 червня 2014 року
  опубліковано 04 червня 2014 року о 11:50

  Шановні члени Кабінету Міністрів України!

  Низка питань, які ми сьогодні повинні прийняти, в першу чергу я хотів би, щоб ми сьогодні обговорили і прийняли рішення про реформування української енергетичної системи, а саме Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України”.

  Пропонується наступне рішення – Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” буде займатися виключно реалізацією природного газу. Створюється публічне акціонерне товариство “Українська газотранспортна система”, яка відповідно до європейського законодавства буде займатися виключно транспортуванням природного газу, і створюється публічне акціонерне товариство “Українські газові сховища”, яке буде займатися зберіганням природного газу.

  Фактично мова йде про перший реальний крок щодо повної адаптації українського енергетичного сектору до вимог Третього енергетичного пакета. Ми разом з ЄС проводимо спільну енергетичну політику, Україна ратифікувала Енергетичну хартію, Україна є членом Енергетичного співтовариства на відміну, до речі, від Росії, яка не ратифікувала Енергетичну хартію і яка не є членом Енергетичного співтовариства. І тому наша спільна політика з Європейським Союзом повинна відповідати тим правилам, які встановлені на європейському енергетичному ринку.

  Це суттєво змінює взагалі всю систему енергетичної безпеки і енергетичної політики на теренах Європи. І чим швидше ми будемо рухатися, тим впевненіше і Україна, і Європа будуть себе почувати в питаннях енергетичної безпеки.

  Друге питання – це реформування правоохоронної системи. Сьогодні на засіданні Уряду я прошу, щоб це було зроблено в терміновому порядку, Віталію Григоровичу (Ярема – Перший віце-прем’єр-міністр - ред.), ми з Вами повинні створити окрему робочу групу під Вашим керівництвом щодо Концепції реформування правоохоронної системи.

  Люди очікують реальних змін у системі Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки. І, ви знаєте, я взагалі подивився загальний перелік тих органів, які у нас здійснюють правоохоронну функцію та правозастосування, їх не мало – не багато – 23. Це тільки те, що ми знайшли, в тому числі, навіть Державна архітектурно-будівельна інспекція, і та має правозастосовчі функції. У такій кількості правоохоронних і правозастосовчих організацій втрачається взагалі людина, на яку повинні всі працювати.

  Тому я просив би, щоб, Віталію Григоровичу, Ви терміново очолили цю робочу групу з нашими європейськими партнерами. Ми мали розмову про те, що група підтримки України дасть сюди найкращих європейських експертів, які дадуть нам можливість концептуально змінити систему, яка повинна бути спрямована на захист людини.

  Також хотів би окремо нагадати про те, що органи прокуратури повинні бути позбавлені функції загального нагляду. В рамках нашої конституційної реформи це повинно бути одним з перших пунктів. Ми про це мали розмову з новообраним Президентом України. І, переконаний, що ми будемо йти разом у частині реформування як правоохоронної системи, так і системи органів прокуратури, так і судів.

  Третє. Що стосується соціальних виплат, сьогодні перший день здійснення соціальних виплат, вчора ми у Верховній Раді України доповідали про те, що відбувається в Донецьку і Луганську, в першу чергу, щодо збору податків і неподаткових платежів. Мене не може не турбувати ситуація, тому що 422 млн. грн. з цих двох областей за останній місяць ми вже не зібрали. Але при цьому ми виплачуємо повністю всі соціальні виплати і я просив би, щоб Людмила Леонтіївна (Денісова – Міністр соціальної політики – ред.) зараз доповіла, що відбувається по соціальних виплатах в цілому по Україні і окремо по Донецькій і Луганській областях.

   

  ДЕНІСОВА Л.Л. – Я б хотіла доповісти про те, що практично ми по всіх боргах, ще й попередньої влади, по фондах соціального страхування, по всіх соціальних, страхових виплатах ми розрахувалися, у нас немає жодної заборгованості. Це дуже важливо, тому що це і допомога по безробіттю, це лікарняні. Вперше я можу доповісти, що ми нічого не заборгували нашим громадянам.

  Що стосується пенсійних виплат, то вчора згідно з графіком дійсно ми розпочали фінансування, а сьогодні люди будуть отримувати ці пенсії. Що стосується Донецької і Луганської областей, згідно з графіком ми профінансували, і сьогодні 83 тис. громадян України, пенсіонери отримають свої виплати в Донецькій області і 44 тис. в Луганській області. Завтра згідно з графіком ми будемо фінансувати допомоги сім'ям з дітьми і по цих регіонах теж. І 326 тис. родин у Донецькій області отримають таку допомогу і 164 тис. сімей – в Луганській області. Тобто у нас штатна ситуація.

  Але я хочу звернути увагу, що ми не можемо фінансувати і забезпечити виплату в трьох містах: Слов`янську, Краматорську і Антрациті. Ми просто не можемо, щоб наші люди були в небезпеці, які забезпечують цю виплату.

   

  ЯЦЕНЮК А.П. – Людмило Леонтіївно, ми частково перераховуємо кошти на карткові рахунки в "Ощадбанку", частково розносить "Укрпошта".

   

  ДЕНІСОВА Л.Л. – Так. Практично 50 на 50.

   

  ЯЦЕНЮК А.П. – 50 на 50. Сергію Івановичу (Чеботар – заступник Міністра внутрішніх справ), я чому хотів би Вас запитати, тому що Міністр сьогодні у відрядженні, щоб не сталося так, що ми відправили мільярдні кошти в Донецьк і Луганськ, щоб терористи не полювали на поштарів і інкасаторські машини так, як вони полювали протягом останнього місяця.

  Яка оперативна ситуація по тому, щоб розвезли гроші всім людям?

   

  ЧЕБОТАР С.І. – Хотів би сказати про те, що ці три регіони, які ми назвали, ми не можемо там повністю забезпечити доставку цих коштів.  Тому ми запропонували проводити ці виплати в інших регіонах, які межують, Дніпропетровська або Харківська області. Чому в цих трьох районах ми не можемо забезпечити доставку цих коштів? Це просто небезпечно.

   

  ЯЦЕНЮК А.П. – Це Ви маєте на увазі, яким трьом?

   

  ЧЕБОТАР С.І. – Ці, що назвала Людмила Леонтіївна.

   

  ЯЦЕНЮК А.П. – Слов`янськ, Краматорськ…

   

  ЧЕБОТАР С.І. – Слов`янськ, Краматорськ і Антрацит.

   

  ЯЦЕНЮК А.П. – По іншій території…

   

  ЧЕБОТАР С.І. – По інших територіях є в деякій мірі загроза, але ми приймаємо міри для того, щоб вони координувалися з нами, і де ми можемо забезпечити їх доставку, тому що інколи проходить ця доставка, навіть не повідомляється нам, що туди везуться кошти. Потрібно опрацювати ці питання, нам скоординувати цю діяльність, щоб не було там самовольства такого, щоб не хватали і відразу везли гроші, нікого не повідомляли. А вони везуть ці кошти, як спеціально, і там вже чекають, щоб їх пограбувати.

  Ми могли б дати надійну охорону і тоді будемо доставляти кошти. Я думаю, якщо буде таке доручення, ми скоординуємо цю діяльність і все зробимо, щоб ці кошти були доставлені.

   

  ЯЦЕНЮК А.П. – Давайте протокольне доручення Уряду МВС, також звертаємося до Служби безпеки України разом з Міністерством соціальної політики та ВАТ "Державний ощадний банк" та "Укрпошта" здійснити заходи щодо забезпечення довезення готівки до громадян України, які в першу чергу проживають на території Донецької і Луганської областей.

  Я ще раз підкреслюю, що це наші громадяни, і вони так само хочуть позбутися терористів, як і вся Україна. Ми будемо виконувати свої зобов`язання перед нашими українцями, де б вони не проживали в Донецьку, Луганську, Львові чи Тернополі.

  Тому я прошу жорстко взяти на контроль цю ситуацію для того, щоб люди знали, що держава про них думає.

  Я дякую пресі!