• In English
 • Керівництво РАЕС та представники чеських компаній обговорили перспективи співробітництва
  опубліковано 03 червня 2014 року о 19:13

  30 травня Рівненську АЕС відвідала делегація представників державних установ та комерційних компаній Чехії на чолі з Надзвичайним та Повноважним Послом Чеської Республіки в Україні Іваном Почухом. Під час наради між керівництвом РАЕС та представниками компаній АТ «Skoda JS», «UJV REZ», «Modrany POWER» були обговорені перспективи співпраці.

  Головний інженер РАЕС Павло Ковтонюк підкреслив, що партнерські стосунки з чеськими компаніями перевірені часом та вирізняються прозорістю та відповідальністю.

  Нагадаємо, що обладнання АТ «Skoda JS» понад 10 років використовується на РАЕС у системах управління та захисту ядерної установки і зарекомендувало себе як надійне та ефективне. Співпраця з АТ «Skoda JS» проявилася й при реконструкції системи зберігання відпрацьованого ядерного палива (ВЯП), завдяки якій виконані вимоги МАГАТЕ щодо збільшення компактності зберігання ВЯП та підвищення безпеки РАЕС. Цю роботу планується продовжити. Підвищенню безпеки та подовженню термінів експлуатації сприяла заміна ущільнюючих матеріалів елементів верхнього блока реактора, яку здійснено за допомогою чеських технологій. Впровадження нових ущільнюючих систем головних циркуляційних насосів значно підвищить їх надійність.

  Інститут ядерних досліджень «UJV REZ» відомий рівненським атомникам інжиніринговим супроводом. Сім років тому, під час робіт з продовження термінів експлуатації енергоблоків №№1,2, спеціалісти «UJV REZ» провели кваліфікацію обладнання та дистанційним методом визначили механічні властивості металу внутрішньокорпусних пристроїв реактора. Зараз, коли триває кампанія з продовження термінів експлуатації енергоблоку №3 РАЕС, за допомогою чеських фахівців виконується розрахунковий аналіз стану корпусу реактора та оцінка технічного стану реактора в цілому.

  Продукція машинобудівного підприємства «Modrany POWER» використовується на РАЕС у вигляді трубопроводів та арматури обох контурів реакторів.

  «Пошук оптимальних рішень для безпечної експлуатації АЕС є девізом чеських компаній, що працюють у ядерному секторі. Обсяг довіри, який накопичений Україною та Чехією, в ядерній галузі є особливо важливим», - наголосив І. Почух, підбиваючи підсумки наради.

  Генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин дав високу оцінку співпраці з чеськими фахівцями та висловив надію на продовження успішних партнерських стосунків у майбутньому.