• In English
 • Усі регіони мають змогу приймати переселенців з Криму, Луганської та Донецької областей, - Віталій Ярема
  опубліковано 03 червня 2014 року о 16:00

  Перший віце-прем’єр-міністр України Віталій Ярема провів засідання Міжвідомчого координаційного штабу з тимчасового розміщення громадян України, які переселяються з Автономної республіки Крим, м. Севастополя, Луганської та Донецької областей в інші регіони України.

  У ході засідання Перший віце-прем’єр-міністр у форматі селекторного включення заслухав представників кожної області щодо розміщення українців, які вирішили переселитися у Центральні, Північні та Західні області України з таких проблемних територій як АРК, Луганщина та Донеччина.

  Було зазначено, що області на належному рівні продовжують приймати та забезпечувати розселення переселенців, вирішувати питання працевлаштування, соціального, медичного забезпечення та влаштування на навчання. Для цього у регіонах створені гарячі лінії, контактна і довідкова інформація розміщена на офіційних сайтах облдержадміністрацій, працюють відповідні робочі групи. Більше того, практично у кожній області створені так звані бази даних (реєстри) наявних місць проживання для переселенців.

  «Незважаючи на те, що країна сьогодні перебуває у такому складному становищі, у регіонах розуміють проблеми, які існують на Сході та на Півдні нашої країни. Особлива подяка Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Львівській, Одеській, Рівненській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській облдержадміністраціям за те, що вони знайшли і зарезервували максимальну кількість місць для переселенців. Я сподіваюся, що спільним зусиллями ми вирішимо проблеми, з якими зараз зіткнулася Україна», - заявив Віталій Ярема.

  Представники областей стверджують, що до кожної родини, яка прийняла рішення покинути свою домівку в Криму, на Луганщині та Донеччини і переїхати у більш безпечне, але все ж таки невідоме для неї місце, застосовується індивідуальний підхід, щоб максимально допомогти і полегшити їм життя.

  Віталій Ярема під час засідання Міжвідомчого координаційного центру також заслухав доповідь представників Мін`юсту, Мінфіну, Мінекономрозвитку, МОЗу, МОНу, Мінсоцполітики, Державної міграційної служби.

  За результатами засідання Перший віце-прем’єр-міністр дав ряд доручень. Зокрема, йдеться про розгляд питання спеціального статусу тимчасово переселених осіб, надання соціального житла таким громадянам, тимчасової реєстрації переселенців у гуртожитках, санаторно-курортних та оздоровчих закладах і закладах соціального захисту, відновлення обслуговування рахунків об’єктів соціальної сфери та карткових рахунків одержувачів соцдопомог, забезпечення соціальних виплат, постачання продуктів харчування і медикаментів у заклади системи соціального захисту східних регіонів.