• In English
 • Арсеній Яценюк: Росія вкрала в нас територію, "Чорноморнафтогаз" і 2,2 мільярда кубометрів кримського газу
  опубліковано 03 червня 2014 року о 16:07

  Українська сторона подала до Європейського суду з прав людини два позови – щодо анексії Криму і щодо відповідальності Російської Федерації перед Україною. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Верховної Ради України у вівторок, 3 червня.

  «Також ми готуємо інші позови, в тому числі до органів державної влади і управління Російської Федерації за незаконне захоплення і пограбування України. За це треба буде відповідати», - наголосив він.

  Глава Уряду також нагадав, що Генеральна прокуратура України розпочала розслідування стосовно української власності в Криму після анексії Криму Російською Федерацією: «У рамках кримінальної справи український Уряд подає позов на суму більш ніж 1 трильйон гривень».

  Він нагадав, що з 2005 року Російська Федерація заявляла, що Україна нібито краде газ в Росії. «Зараз я можу сміливо заявити: газ крадуть росіяни».

  «Вони вкрали в нас територію, вкрали «Чорноморнафтогаз», вкрали 2,2 мільярда кубічних метрів газу, які знаходяться в Криму», - додав Глава Уряду.

  Арсеній Яценюк підкреслив, що українська сторона використовує всі можливі законні методи для того, щоб притягнути Російську Федерацію до суду: «Ми усвідомлюємо, що такі судові процеси не проходять за місяць. Але такі судові процеси будуть мати результати».

  «До речі, я окремо скажу ще й по Криму. Ви, напевно, пригадуєте дискусію, яка була з 2005 року про те, що Російська Федерація заявляла, що начебто Україна краде газ в Росії. Зараз я можу сміливо заявити: газ воруют русские. Они у нас украли территорию, они у нас украли «Черноморнефтегаз», они у нас украли 2,2 миллиарда кубических метров газа, которые сейчас находятся в Крыму. Так кто ворюги?».