• In English
 • Ігор Швайка: Мінагрополітики розглядає шляхи підтримки свинарської галузі
  опубліковано 03 червня 2014 року о 12:58

  3 червня Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка взяв участь в офіційному відкритті XI міжнародного конгресу "Прибуткове свинарство". Також в заході взяли участь представники Мінагрополітики, представники профільних асоціацій, аграрного бізнесу і ЄБРР.

  Під час вступного слова Ігор Швайка заявив: «Україна належить до тих країн, в яких свинарство як галузь має давні традиції, а культура споживання свинини – глибоке історичне коріння. Я з радістю відаю вас і гордий тими здобутками, котрі приносить нам галузь свинарства. Нашим головним завданням є захист внутрішнього ринку та розвиток свинарського комплексу. Розуміємо, що в умовах сучасного світу це стає дедалі важче, однак ми шукаємо шляхи підтримки, зокрема обговорюємо зараз з Мінфіном можливості фінансової допомоги для свинарних ферм для того, щоб цією допомогою користувалися якнайбільше виробників, а не лише спеціально обрані, як це було раніше. Завданням міністерства на сьогодні - це створити сприятливі умови для роботи галузі. Одним із основних елементів роботи є орієнтація на експорт нашої продукції. Я запрошую вас до активної роботи в форматі Всеукраїнської аграрної ради. Це буде орган, в якому працюватимуть окремі галузеві палати за напрямами і забезпечувати розвиток аграрної галузі в Україні».

  Довідково:

  В 2013 році було реалізовано на забій 2,3 млн. тонн худоби та птиці у забійній вазі, з яких 765 тис. тонн становили свині, що більше у порівнянні до 2012 року на 6,8%. Позитивна динаміка виробництва свинини очікується і в 2014 році. Власне виробництво свинини у поточному році прогнозується збільшити на 2,6 %.

  Зростання виробництва м’яса забезпечило зростання його споживання на одну особу в 2013 році до обсягу 56,3 кг, у тому числі свинини – 21,8 кг. Виробництвом свинини займаються майже 3 тисячі (3 264) сільськогосподарських підприємств.

  Станом на 01 січня 2014 року поголів’я свиней в усіх категоріях господарств становило 7,9 мільйона голів, з яких у  сільськогосподарських підприємствах – 3,9 мільйона. голів.

  Протягом останніх років значно покращився такий показник як вихід поросят в розрахунку на 100 основних свиноматок. По сільськогосподарським підприємствах за 2013 рік він склав 1 936 голів, що на 131 голову більше до минулого року. Також збільшився середньодобовий приріст свиней – в середньому по Україні він становить 474 грам, що на 26 грам більше ніж у 2012 році.

  Незважаючи на зростання власного виробництва свинини в Україні залишається значним обсяг імпорту, який в 2013 році становив 234 тис. тонн, або майже 30% від загального виробництва, що робить його важливим чинником впливу на внутрішній ринок.