• In English
 • Михайло Коваль: Головне завдання ЗСУ в рамках АТО - захист життя, миру і спокою громадян
  опубліковано 30 травня 2014 року о 12:12

  Воєнно-політична обстановка в Україні залишається напруженою. Сепаратисти у східних областях продовжують дестабілізувати обстановку шляхом захоплення місцевих органів державної влади, установ силових структур тощо. У Донецькій і Луганській областях за підтримки сепаратистів активно діють диверсійно-розвідувальні групи ВДВ та ГРУ ГШ ЗС РФ. З метою стабілізації ситуації та повернення життя мирних громадян України в нормальне русло Збройні Сили України виконують завдання в рамках антитерористичної операції під проводом Антитерористичного центру при Службі безпеки України в межах повноважень, визначених Законом України «Про боротьбу з тероризмом». Про це заявив в. о. Міністра оборони Михайло Коваль на брифінгу в Будинку Уряду в п’ятницю, 30 травня.

  «Головним завданням участі Збройних Сил України в антитерористичній операції є захист життя, миру і спокою українських громадян, а також територіальної цілісності, свободи і незалежності нашої держави. В ході участі в антитерористичній операції Збройні Сили виконують завдання, покладені на них Конституцією України, а також іншими чинними нормативно-правовими документами», - зазначив Михайло Коваль.

  Він запевнив, що військовослужбовці Збройних Сил України продовжують тримати під контролем усі стратегічні об’єкти в регіоні і контролюють повітряний простір.

  Для більшої ефективності виконання завдань у визначених районах військовослужбовці Збройних Сил України підтримують тісний зв’язок з органами СБУ, Державної прикордонної служби, Національною гвардією та МВС.

  Під час патрулювання використовується військова автомобільна техніка та вертольоти. Окрім виконання визначених завдань, військовослужбовці вдосконалюють свої навички під час занять з тактичної, фізичної, вогневої та спеціальної підготовки.