• In English
 • Михайло Коваль: Головне завдання ЗСУ в рамках АТО - захист життя, миру і спокою громадян
  опубліковано 30 травня 2014 року о 12:12

  Воєнно-політична обстановка в Україні залишається напруженою. Сепаратисти у східних областях продовжують дестабілізувати обстановку шляхом захоплення місцевих органів державної влади, установ силових структур тощо. У Донецькій і Луганській областях за підтримки сепаратистів активно діють диверсійно-розвідувальні групи ВДВ та ГРУ ГШ ЗС РФ. З метою стабілізації ситуації та повернення життя мирних громадян України в нормальне русло Збройні Сили України виконують завдання в рамках антитерористичної операції під проводом Антитерористичного центру при Службі безпеки України в межах повноважень, визначених Законом України «Про боротьбу з тероризмом». Про це заявив в. о. Міністра оборони Михайло Коваль на брифінгу в Будинку Уряду в п’ятницю, 30 травня.

  «Головним завданням участі Збройних Сил України в антитерористичній операції є захист життя, миру і спокою українських громадян, а також територіальної цілісності, свободи і незалежності нашої держави. В ході участі в антитерористичній операції Збройні Сили виконують завдання, покладені на них Конституцією України, а також іншими чинними нормативно-правовими документами», - зазначив Михайло Коваль.

  Він запевнив, що військовослужбовці Збройних Сил України продовжують тримати під контролем усі стратегічні об’єкти в регіоні і контролюють повітряний простір.

  Для більшої ефективності виконання завдань у визначених районах військовослужбовці Збройних Сил України підтримують тісний зв’язок з органами СБУ, Державної прикордонної служби, Національною гвардією та МВС.

  Під час патрулювання використовується військова автомобільна техніка та вертольоти. Окрім виконання визначених завдань, військовослужбовці вдосконалюють свої навички під час занять з тактичної, фізичної, вогневої та спеціальної підготовки.

  «Присутність підрозділів Збройних Сил України у східних областях нашої держави направлена виключно на захист громадян, незалежно від їх національності. При цьому українські військовослужбовці користуються великою підтримкою серед більшості мирного населення областей Сходу України, яке надає їм всебічну підтримку та допомогу», - заявив в. о. Міністра оборони.