• In English
 • Технологічний облік тепла, будинкові прилади обліку, 5% економії газу - основні завдання ЖКГ у підготовці до зими
  опубліковано 29 травня 2014 року о 17:07

  Стовідсоткову готовність об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери забезпечити до 15 жовтня – таке завдання поставлено перед регіонами.

  Як повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Андрій Білоусов у ході селекторної наради з керівниками облдержадміністрацій 29 травня, найближчим часом Уряд затвердить планові показники підготовки житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років. На сьогодні, за його словами, підготовчі роботи вже ведуться в населених пунктах України.

  Андрій Білоусов зосередив увагу на необхідності завершення оснащення котелень приладами обліку теплової енергії.

  «Для забезпечення контролю за кількістю відпущеної теплової енергії на сьогоднішній день на підприємствах комунальної теплоенергетики встановлено 6 098 приладів технологічного обліку, що складає 98%. Не завершено оснащення котелень приладами обліку теплової енергії в Донецькій області (96,9%), Запорізькій області (93,5%), Київській області (99,2%), Луганській (96,2%), Одеській області (77,4%), Сумській (82,5%) областях та у місті Києві (97,6%). До 15 жовтня цього року підприємства теплоенергетики повинні бути на 100 відсотків забезпечені технологічним обліком», - наголосив Андрій Білоусов.

  Він також зазначив, що одним із чинників, які стимулюють до економного споживання природного газу та дають можливість розраховуватись за фактично отримані послуги, є встановлення будинкових приладів обліку теплової енергії.

  «В Україні 107 тисяч житлових будинків з централізованим опаленням. На сьогоднішній день приладами обліку теплової енергії обладнано 37 відсотків.  У всіх містах та районах, де є централізоване обладнання, рівень встановлених у житлових будинках лічильників тепла до кінця року повинен бути не нижче 45 відсотків, відповідно до підписаного меморандуму з Міжнародним валютним фондом. З цією метою Нацкомпослуг скориговані інвестиційні програми підприємств теплоенергетики. Для тих підприємств, яким тарифи на теплову енергію встановлюють органи місцевого самоврядування, також повинні бути скореговані інвестиційні програми. Регіони мають сприяти підприємствам теплоенергетики», - сказав заступник Міністра.

  Андрій Білоусов також наголосив на необхідності вжити заходів, які дозволять забезпечити економію споживання природного газу не менше 5 % від показника споживання газу у минулому опалювальному періоді.