• In English
  • Олександр Сич: Без належного інформування суспільства реформи в охороні здоров'я не дадуть бажаного результату
    опубліковано 29 травня 2014 року о 14:22

    «Для ефективного функціонування сфери охорони здоров’я однією з цілей гуманітарної політики в цілому має стати виховання в суспільстві цінностей здорового способу життя». Про це заявив Віце-прем’єр-міністр Олександр Сич під час засідання громадської експертної ради із питань охорони здоров’я, до складу якої увійшли провідні експерти у галузі медицини, фармацевтики, захисту прав пацієнтів, учені тощо.

    На думку урядовця, реформування галузі украй необхідне, і з огляду на непрості соціально-економічні умови воно має бути ґрунтовно підготоване, із урахуванням усіх можливих наслідків та ризиків. «Здійснюючи реформування охорони здоров’я, слід забезпечити його всебічний інформаційний супровід. І самі лікарі, і суспільство мають знати про кожен крок Міністерства охорони здоров’я та інших відповідальних відомств. Без такого інформування реформи не дадуть бажаного результату», - додав Олександр Сич.

    Учасники наради одностайно визначили кілька ключових проблем галузі, над якими мають спільно працювати експертна спільнота й влада. «У взаємодії із представниками міністерств та відомств, науковцями надалі ми напрацьовуватимемо рекомендації щодо удосконалення законодавства у сфері охорони здоров’я, імплементації європейських норм в українську нормативно-правову базу, впровадження незалежного контролю за якістю медичних послуг, алгоритмів переходу до загальнообов’язкового державного медичного страхування тощо», - підсумував Віце-прем’єр-міністр.