• In English
 • "Ми хочемо грати за правилами, а не з правилами", - Арсеній Яценюк на Саміті з енергетичної безпеки в Берліні
  опубліковано 29 травня 2014 року о 09:04

  «Спільне завдання України та ЄС – зберегти мир і стабільність, посилити енергетичну незалежність Європи та України і мати рівні правила гри з Росією», - наголосив Прем’єр-міністр України на Саміті з енергетичної безпеки в Берліні у середу, 28 травня.

  Глава Уряду підкреслив, що високо цінує зусилля ЄС і Комісара з питань енергетики Гюнтера Оттінгера щодо тристоронніх переговорів із Росією стосовно газового питання.

  «Ми готові оплатити рахунки і борги. Ми готові до компромісу і ринкового підходу. І якщо на цих тристоронніх переговорах ми досягнемо успіху - це буде наш спільний успіх. Якщо ні - ми досягнемо успіху в Стокгольмському арбітражному суді», - підкреслив він.

  За словами Арсенія Яценюка, навіть якщо українська сторона сплатить рахунок за газ за перший квартал цього року, Росія «все одно зробить все, щоб відключити постачання газу»: «Російська мета – не вирішити проблему, а досягти ескалації ситуації. Ми не віримо словам – ми віримо діям. І, починаючи від анексії Криму, я маю певні сумніви, що Росія хоче компромісу».

  Глава Уряду підкреслив, що в питанні ціни на російський газ Україна «не просить жодних знижок, а вимагає ринкового підходу»: «Яка причина того, що Росія подвоїла ціну на газ? Бо їй не подобається Уряд? Не подобається прозахідний вибір українців? Ми платимо політичну ціну».

  Арсеній Яценюк також наголосив, що «Росія вкрала 2.2 млрд. кубічних метрів газу у Криму, який є українською власністю»: «Вони вкрали українські платформи, які вартують 1 млрд. доларів США, вкрали «Чорноморнафтогаз» – десятки мільярдів доларів».

  «Ми твердо переконані, що це наше спільне завдання – захистити себе. В іншому разі російський «Газпром» зробить те, що робив кожного разу: розділити ЄС, запропонувати вигідні умови одним країнам, намагатися отримати від них певну підтримку і покарати інші країни», - сказав він.

  Арсеній Яценюк підкреслив, що Україна є членом Енергетичного співтовариства і ратифікувала Енергетичну хартію: «Разом із ЄС ми готові – і це наша спільна відповідальність – сформувати єдину об’єднану енергетичну політику і не дозволити нікому використовувати енергетику як засіб впливу, як новий тип зброї. Ми запропонували партнерам із ЄС та США спільно експлуатувати та модернізувати українську ГТС, і ми готові це зробити. Ми готові надати доступ до української ГТС та українських газосховищ і для росіян, адже це наше міжнародне зобов’язання за Енергетичною хартією і Угодою про Енергетичне співтовариство».

  За його словами, якщо Європейський Союз забезпечить єдину енергетичну політику – це зробить ЄС сильнішим: «І це зробить сильнішою Україну. Тому ми й ратифікували Енергетичну хартію та увійшли в Енергетичну співдружність - ми хочемо грати за правилами, а не з правилами».

  «Якщо ми діятимемо спільно - ми досягнемо успіху», - підкреслив Арсеній Яценюк.