• In English
 • Людмила Денісова: Більшість громадян турбують питання пенсій, державних соцдопомог, оформлення субсидій на сплату ЖКП
  опубліковано 28 травня 2014 року о 19:42

  З такими питаннями звернулися жителі областей, які подзвонили на пряму телефонну лінію Кабміну за участю Міністра соціальної політики Людмили Денісової.

  Людей, які дзвонили на пряму телефонну лінію, також цікавило, як правильно оформити отримання пенсій та державних соціальних допомог, і як позначиться індексація на розмірі соціальних виплат, що їм призначені.

  У зв’язку з підвищенням тарифів на природний газ та теплову енергію, у громадян виникло питання, пов’язане з оформленням субсидії чи компенсації за сплату житлово-комунальних послуг. Людмила Денісова роз’яснила, що розраховувати на субсидії, можуть сім, витрати на оплату ЖКП яких перевищують 10% або 15% сукупного сімейного доходу в розрахунку на місяць. Крім того, сім'ї з низькими доходами (не перевищують прожиткового мінімуму сім’ї, а це майже 3,5 млн. сімей) мають право на компенсацію, що дорівнює різниці між вартістю комунальних послуг після і до підвищення цін і тарифів. Вона також пояснила, що для того, аби її оформити, необхідно злипня 2014 року звернутися до районного управління соцзахисту населення за зареєстрованим місцем проживання, де необхідно написати заяву і надати паспорт.

  Один з дитячих будинків сімейного типу, який звернувся на пряму телефонну лінію, запропонував провести круглий стіл за участю Мінсоцполітики і представників дитячих будинків. Людмила Денісова підтримала таку пропозицію, оскільки розвиток сімейних форм виховання для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування сьогодні є пріоритетним для України.

  Загалом, упродовж телефонної прямої лінію до Міністра соціальної політики звернулося 27 громадян.