• In English
 • В Одесі розпочався Міжнародний транспортний тиждень
  опубліковано 27 травня 2014 року о 14:14

  27 травня в Одесі розпочався Міжнародний транспортний тиждень, який зібрав більше 100 учасників. У заході також взяли участь Міністр інфраструктури України Максим Бурбак, генеральний директор Укрзалізниці Борис Остапюк, головний радник генерального директора Укрзалізниці Ілля Левицький, експедитори, оператори та інші представники транспортного ринку.

  Начальник головного комерційного управління Укрзалізниці Юрій Меркулов розповів про роботу галузі щодо розвитку інтермодальних перевезень. «Ця робота ведеться у різних напрямках –  тарифній політиці, технічному переоснащенні, створенні нових інформаційних технологій, облаштуванні прикордонних переходів, удосконаленні технології перевізного процесу  та сервісу послуг», –  зазначив Юрій Меркулов.

  Він підкреслив, що розвитку інтермодальних перевезень сухопутними маршрутами в напрямку Європа – Китай, зокрема, прискоренню доставки вантажів за рахунок скорочення часу обробки перевізних документів перевізниками та митного оформлення, сприяє застосування уніфікованої транспортної накладної ЦІМ/СМГС. «З 2007 року по території України здійснено близько 150 тисяч відправок, оформлених накладними ЦІМ/СМГС», - зазначив Юрій Меркулов.

  Так, за 4 місяці 2014 року за уніфікованою транспортною накладною ЦІМ/СМГС здійснено понад 23,7 тис. відправок, що в 1,3 рази перевищує кількість відправок за відповідний період минулого року. Зокрема, із застосуванням ЦІМ/СМГС здійснено 18 424 вагонні відправки (експорт – 14 270, імпорт – 182, транзит – 3 972) і 5 360 контейнерні відправки (експорт – 142, імпорт – 25, транзит – 5 193).

  Основний вантаж, який перевозиться за накладною ЦІМ/СМГС:

  - на експорт: контейнерні відправки – порожні контейнери під навантаження до Румунії; вагонні відправки – ліс і лісоматеріали, металопрокат, руди, хімічні добрива, ін. вантажі;

  - імпорт: контейнерні відправки – плити деревостружні та ДСП; вагонні відправки –  сталь, бензин, макулатура;

  - транзитом: контейнерні відправки – запчастини до автомобілів, порожні контейнери, дерев'яна тара (повернення); вагонні відправки – повернення власних порожніх піввагонів, цистерн, цукор, сланцева посипка.

  За вказаний період за накладною ЦІМ/СМГС призначенням в Україну, а також транзитом по території України здійснювалися перевезення:

  - із Румунії, Чехії, Словаччини, Німеччини в Україну;

  - із Румунії, Чехії, Словаччини транзитом по Україні в Росію, Казахстан;

  - із Росії транзитом по Україні призначенням в Словаччину.

  Юрій Меркулов розповів і про удосконалення роботи з клієнтами, зокрема, про результати роботи Контакт-центру Укрзалізниці з вантажних перевезень. Так, за 4 місяці його роботи, з 20 січня 2014 р., від користувачів послуг залізничного транспорту до Контакт-центру надійшло близько 2900 звернень в телефонному режимі та на електронну пошту.

  Також Укрзалізниця продовжує розвивати електронний документообіг для прискорення темпів доставки вантажів. Як зазначив Юрій Меркулов, у рамках проекту «Єдине вікно – локальне рішення» між Укрзалізницею та Адміністрацією морських портів України відпрацьовується технологія інформаційної взаємодії для об'єднання двох автоматизованих систем залізничного і морського транспорту. «Це дасть можливість оформити перевезення в електронному вигляді, користуючись даними, які вже є в інформаційній системі портового співтовариства. Впровадження технології дозволить на принципово новому рівні почати взаємодію між портом, вантажовласником, контролюючими органами і залізницею», - підкреслив начальник головного комерційного управління Укрзалізниці.