• In English
 • ДСНС України налагоджує взаємодію з румунськими колегами для організації безпечного пропуску води на Дунаї
  опубліковано 27 травня 2014 року о 12:30

  Для запобігання можливим підтопленням територій Одещини і організації безпечного пропуску паводку на українській ділянці Дунаю Державна служба України з надзвичайних ситуацій налагоджує взаємодію з румунськими колегами. Про це йшла мова під час наради під головуванням Голови ДСНС України Сергія Бочковського. Її метою було з’ясувати гідрологічну ситуацію у регіоні на сьогоднішній день, спрогнозувати ймовірність виникнення підтоплення, уточнити готовність сил і засобів до реагування.

  За словами Сергія Бочковського, фахівці здійснюють посилений моніторинг гідрологічної обстановки на українській частині Дунаю та налагоджують взаємодію з відповідними службами Румунії для забезпечення збалансованого штучного регулювання пропуску води через шлюзи. Також спільно з місцевими органами державної влади формується резерв мішків, сипучих матеріалів для проведення у випадку необхідності робіт з укріплення водозахисних дамб у небезпечних місцях.

  «Гідрологічна ситуація на Дунаї перебуває під пильним контролем ДСНС України, органів місцевої влади, Укргідрометцентру. Ми повинні забезпечити готовність служб і формувань цивільного захисту Одеської області до протидії можливим негативним наслідкам паводка. Тому ще раз наголошую на необхідності проведення засідання евакуаційної комісії, уточнення планів евакуації з розрахунку максимальної кількості людей, які потрапляють у зону можливого затоплення, уточнення розрахунку сил і засобів для проведення аварійно-рятувальних робіт на випадок ускладнення ситуації», – зазначив Сергій Бочковський.

  У свою чергу Голова Державного агентства водних ресурсів Василь Сташук повідомив про постійний моніторинг обстановки на водогосподарських системах та комплексах гідротехнічних споруд на українській ділянці Дунаю. Також Держводагентство контролює роботу захисних дамб та шлюзів-регуляторів. На даний час захисні споруди працюють у напірному режимі, введена друга ступінь захисту, якою передбачено посилений моніторинг та оперативне інформування місцевих органів виконавчої влади про стан гідротехнічних споруд.

  У режимі відеоконференцзв‘язку заступник начальника Головного управління ДСНС України в Одеській області Віктор Губай доповів про готовність особового складу до реагування на можливу надзвичайну ситуацію. «Протягом минулого тижня проводилися заходи з приведення в готовність особового складу рятувальників в Одеській області, уточнювалися розрахунок сил і засобів та плани реагування, також була відкоригована схема можливого підтоплення територій. У зону небезпеки потрапляють 12 населених пунктів, близько 10 тисяч населення та 120 км автодоріг місцевого та регіонального значення», – повідомив Віктор Губай.

  За інформацією Українського гідрометцентру, протягом наступних 3-4 діб зростання рівня води на Дунаї дещо уповільниться і сягатиме 1-5 см на добу. В останні дні травня прогнозується можливе перевищення небезпечних відміток підняття рівня води та підтоплення господарських будівель в районах постів Рені – на 5-10 см та Вилково – на 10-15 см. На інших ділянках річки протягом наступних 5-7 днів ситуація стабілізується, прогнозується незначне зниження рівнів води.

  Укргідрометцентр та Дунайська гідрометеообсерваторія продовжують моніторити гідрологічну обстановку на Дунаї у посиленому режимі.