• In English
 • Заява МЗС України щодо неузгодженого відвідання головою Уряду РФ Д.Медведєвим АРК і Севастополя
  опубліковано 25 травня 2014 року о 17:16

  Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з черговим неузгодженим з українською стороною прибуттям 25 травня ц.р. голови російського Уряду Д.Медведєва на тимчасово окуповану Росією частину території України – в Автономну Республіку Крим та місто Севастополь.

  Такі дії з боку офіційної особи РФ розцінюємо як грубе порушення Росією чинного законодавства України, суверенітету нашої держави, норм міжнародного права, у тому числі Статуту ООН та Резолюції ГА ООН «Територіальна цілісність України», Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією від 1997 року.

  Відвідання головою російського Уряду окупованого Криму в день проведення виборів Президента України вважаємо особливим зухвальством та свідомою провокацією з боку Росії, спрямованою на дестабілізацію ситуації в Україні. Це суперечить раніше висловленій президентом РФ В.Путіним зацікавленості, щоб вибори в Україні пройшли у мирній та спокійній обстановці.

  Вчергове закликаємо російську сторону поважати територіальну цілісність і суверенітет України, скасувати незаконні рішення про анексію Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, дотримуватися норм міжнародного права і двосторонніх договорів. Вимагаємо від керівництва РФ припинити надання підтримки екстремістським і терористичним угрупованням, які з території Росії проникають в східні області України та силою зброї й насильством намагаються перешкодити вільному волевиявленню Українського народу.