• In English
 • Міноборони: Створені належні умови для максимального залучення всіх категорій військовослужбовців та працівників до участі у голосуванні
  опубліковано 24 травня 2014 року о 20:54

  Оборонне відомство у взаємодії зі всіма органами виконавчої влади, організувало необхідні процедури для того, щоб всі військовослужбовці і працівники ЗС України змогли реалізувати своє конституційне право і взяти участь у виборах Президента України. На цьому, сьогодні 24 травня, під час брифінгу у прес-центрі Кабінету Міністрів України на тему: «Підготовка до участі особового складу Збройних Сил України у позачергових виборах Президента України» наголосив заступник Міністра оборони України Іван Руснак.

  Він розповів, що відповідно до вимог законодавства України у Збройних Силах організовано роботу з підготовки до проведення позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року. На цей час у військових частинах створені належні умови для максимального залучення всіх категорій військовослужбовців та працівників до участі у голосуванні.

  «Так, Центральною виборчою комісією у військово-медичних закладах Міністерства оборони України утворено 6 спеціальних виборчих дільниць для забезпечення голосування хворих. Роботу таких дільниць буде забезпечено у Центральному військовому госпіталі в м. Києві, військово-медичних клінічних центрах та госпіталях у Харкові, Миколаєві, Одесі, Дніпропетровську та Житомирі - зауважив заступник Міністра оборони України Іван Руснак.

  Також для організації голосування особового складу в українських національних контингентах утворено 4 закордонні виборчі дільниці: 2 – у 18 окремому вертолітному загоні в Демократичній Республіці Конго, 1 – у 56 окремому вертолітному загоні в Ліберії та 1 – у Національному контингенті в Косово, Республіка Сербія.

  «Особовий склад миротворчих місій та понад 100 військовослужбовців, які перебувають за кордоном на навчанні, будуть голосувати при дипломатичних представництвах України. Всього на закордонних виборчих дільницях включено більше 640 осіб. Питання проведення виборів в миротворчих контингентах погоджено з керівництвом Місії ООН,» - наголосив заступник Міністра оборони.

  Крім того, Міністерство оборони України забезпечило місцеві органи влади приміщеннями для організації роботи 22-х звичайних виборчих дільниць. Для цього використовуються приміщення гарнізонних будинків офіцерів, вищих військових навчальних закладів Збройних Сил України.

  Варто зазначити, що у Збройних Силах України було організовано інформування і роз’яснення щодо положень виборчого законодавства, порядку та особливостей участі військовослужбовців у виборах Президента України.

  Відповідно до Закону України “Про вибори Президента Українивійськовослужбовці Збройних Сил України голосуватимуть на звичайних виборчих дільницях, які розташовані за межами місць дислокації військових частин.

  Для забезпечення реалізації конституційних виборчих прав військовослужбовців строкової служби в день голосування вони отримають відпустку для участі в голосуванні. Кількість таких військовослужбовців складає 10 574 особи, - зазначив Іван Руснак.

  «Військовослужбовці, які виведені з тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополь, голосуватимуть за новими місцями проходження служби. Встановленим порядком вони подали заяви про зміну місця голосування. За нашими даними таких військовослужбовців 3 712 осіб, і біля тисячі членів сімей,» - додав він.

  За його словами, сьогодні є певні особливості щодо голосування військовослужбовців, які призвані по мобілізації та знаходяться у відриві від місць дислокації, де вони мають реєстрацію постійного проживання. Така категорія військовослужбовців буде голосувати на виборчих дільницях у місцях виконання ними завдань шляхом тимчасової зміни місця голосування, що визначено законодавством України.

  « Крім того передбачено процедуру надання можливості проголосувати особовому складу, який задіяний до несення бойового чергування шляхом посилення чисельності чергових змін, які чергують цілодобово в системі протиповітряної оборони держави, на командних пунктах та пунктах управління. Посилення яке зроблено до складу чергових змін, передбачає можливість визначеним складом по черзі відвідати виборчі дільниці і проголосувати. Таким чином ми проведемо ротацію того складу який чергує і голосуватимуть усі,» - відзначив Іван Руснак.

  Необхідно зазначити, що у районах виконання військами завдань командуванням військових частин встановлено взаємодію з органами місцевого самоврядування, виборчими комісіями, органами ведення Державного реєстру виборців.

  Також заступник Міністра оборони розповів про особливості, за якими голосуватимуть військовослужбовці Збройних Сил, які виконують завдання у Донецькій та Луганській областях. Там голосування організовано на найближче розташованих виборчих дільницях.

  «Хочу запевнити що Міністерством оборони України вжито всіх заходів щодо забезпечення створення належних умов для участі військовослужбовців Збройних Сил України у голосуванні на виборах Президента України 25 травня,» - підкреслив заступник Міністра оборони України.

  «Безумовно, що у зв’язку із обстановкою, яка склалася в державі, специфікою та особливостями виконання військами завдань не можна виключати, що можуть виникнути деякі ускладнення в організації голосування військовослужбовців на виборах,» - додав він.

  Для забезпечення оперативного вирішення невідкладних питань, пов’язаних із забезпеченням участі військовослужбовців Збройних Сил у виборах, буде організовано чергування відповідальних посадових осіб, які зможуть оперативно реагувати і узгоджувати всі питання які будуть виникати, підсумував заступник Міністра оборони України Іван Руснак.