• In English
 • МОЗ заручився підтримкою міжнародних гуманітарних організацій
  опубліковано 23 травня 2014 року о 19:43

  Завдяки підтримці Європейського бюро ВООЗ України, під час зустрічі представників МОЗ України та благодійного фонду «Лікарі без кордонів-Бельгія», було досягнуто домовленостей про надання Україні у вигляді гуманітарної допомоги одного набору для надання хірургічної та анестезіологічної допомоги, хоча українська сторона подавала запит на отримання десяти таких наборів.

  Цей, фактично польовий хірургічний пункт, здатен надати невідкладну медичну допомогу майже 300 постраждалим в умовах неспроможності медичних закладів надати адекватну допомогу в зоні конфлікту протягом перших 72 годин.

  Зазначений вантаж найближчим часом буде увезено до України й цьому сприяє чинне законодавства України, яке дозволяє безперешкодно отримати цей медичний набір у вигляді гуманітарної допомоги.

  Нагадаємо, постачання цього цінного та вкрай необхідного медичного вантажу, відбулося завдяки рішенню штабу МОЗ України з питань організації медичного забезпечення за умов надзвичайних ситуацій. Штабом були враховані пропозиції Міністерства оборони України, Академії медичних наук України, Пенітенціарної служби України, закладів охорони здоров’я південно-східного регіону країни та доповнений перелік лікарських засобів і виробів медичного призначення для надання невідкладної допомоги постраждалим.

  Саме на основі пропозицій та переліку була сформована спільна заявка та направлена до Бюро ВООЗ в Україні, як координатора технічної допомоги.

  Довідка:

  Враховуючи ситуацію, що склалася на території держави та з метою організації скоординованих дій щодо оперативного надання медичної допомоги за умов надзвичайних ситуацій, в березні 2014 року в МОЗ України створено оперативний штаб за участі представників Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Академії медичних наук України, Служби безпеки України, Державної санітарно-епідеміологічної служби України, Державної прикордонної служби України, Державної служби з надзвичайних ситуацій України, Укрзалізниці.