• In English
 • Коментар МЗС щодо рекомендації Єврокомісії про перехід України до ІІ-ої фази Плану дій з лібералізації ЄС візового режиму
  опубліковано 23 травня 2014 року о 16:15

  Українська сторона із задоволенням сприйняла заяву Комісара ЄС з питань внутрішніх справ Сесілії Мальмстрьом про позитивну оцінку вжитих Україною заходів для виконання першої фази Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для громадян України та намір Єврокомісії рекомендувати перехід України до другої фази Плану дій.

  Запровадження безвізового режиму для громадян України має стати історичним рішенням і в цьому контексті перехід до другої фази Плану дій, який наближає досягнення цієї ключової для України цілі, - непересічна подія.

  Той факт, що за короткий період часу були вжиті реальні заходи з просування до цієї мети, які отримали позитивну оцінку з боку наших європейських партнерів, демонструє, що Уряд України на практиці керується європейськими цінностями і європейськими підходами.

  Українська влада сповнена рішучості продовжити імплементацію Плану дій з візової лібералізації з тим, щоб уже до кінця цього року досягти виконання передбачених другою фазою критеріїв.

  Зокрема, передбачається, що в рамках другої фази Плану дій сторона ЄС здійснюватиме перевірку стану імплементації законодавства, ухваленого в рамках його першої фази.

  Українська сторона розраховує на подальшу підтримку з боку Європейської Комісії та країн-членів у досягненні цієї мети.

  Наближення до запровадження безвізового режиму для громадян України є гідною відповіддю на європейські прагнення українського народу та ще одним практичним кроком назустріч українцям з боку Європейського Союзу.