• In English
 • 78 рятувальників нагороджені за роботу з ліквідації наслідків вибуху в будинку у Миколаєві
  опубліковано 23 травня 2014 року о 11:25

  78 рятувальників отримали відомчі нагороди і грамоти Державної служби України з надзвичайних ситуацій за пошуково-рятувальну операцію, проведену на місці вибуху у десятиповерховому житловому будинку на вул. Лазурна, 40 у Миколаєві. Нагороди вручив Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський, який координував роботу оперативної групи рятувальників з першого дня і до завершення пошуково-рятувальних робіт.

  Зокрема, нагрудним знаком «Знак пошани» було нагороджено начальника Головного управління ДСНС України у Миколаївській області Максима Грицаєнка, співробітника Державного воєнізованого гірничо-рятувального загону ДСНС України Олександра Новосьолова та командира загону аварійно-рятувальних робіт Державного підприємства «Мобільний рятувальний центр» Сергія Северенчука.

  За самовідданість, мужність та відвагу, проявлену під час виконання службових обов’язків заступнику начальника з реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС України у Миколаївській області Михайлу Грибу достроково присвоєно спеціальне звання полковника служби цивільного захисту.

  Почесні грамоти за мужність, відвагу та проявлений високий рівень професіоналізму отримали 22 рятувальники, грамоти ДСНС України – 28 рятувальників, подяки – 24 рятувальники.

  «Кожен, хто працював у таких психологічно і фізично напружених і надзвичайних умовах – пожежники, кінологи, рятувальники, водії бульдозерів – усі співробітники показали високий рівень професіоналізму, мужності та злагодженості дій. Першочергове завдання рятувальників – пошук і порятунок людей – було виконане гідно та в найкоротший термін», – підкреслив Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський.

  Крім того, за високий професіоналізм і мужність, виявлену при проведенні аварійно-рятувальних робіт під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації понад 200 рятувальників Миколаївського гарнізону будуть заохочені грошовими нагородами від ГУ ДСНС України у Миколаївській області. «Всі рятувальники проявили себе як сильні, мужні та відважні співробітники дійсно народної Служби порятунку та, ризикуючи власним життям, виконували поставлені завдання», – вважає начальник Головного управління ДСНС України у Миколаївській області Максим Грицаєнко.

  Нагадаємо, 12 травня у Миколаєві, в десятиповерховому житловому будинку по вулиці Лазурна, 40, стався вибух, який спричинив руйнування конструкцій з 10-го поверху і до підвального приміщення.

  На місці події рятувальники евакуювали з двох під‘їздів 73 особи, протягом перших годин врятували 24 особи, через добу визволили жінку з-під завалів, а також вилучили тіла 7 осіб, які загинули у момент вибуху.