• In English
 • Відбулося засідання Наукової ради МОН
  опубліковано 21 травня 2014 року о 10:20

  Під головуванням першого заступника Міністра освіти і науки Інни Совсун відбулося засідання Наукової ради МОН. Під час засідання розглянуто питання щодо розподілу видатків у сумі 7 661,2 тис. гривень та проведення конкурсного відбору проектів наукових досліджень і розробок, які плануються до виконання у 2015 році.

  Директор департаменту наукової діяльності та ліцензування Олександр Якименко поінформував про те, що постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2014 № 71 скасовано Державну цільову програму «Наука в університетах» на 2008-2017 роки. У зв’язку з цим, в рамках зазначеної програми залишились нерозподіленими видатки у сумі 7 661,2 тис. гривень, які необхідно було спрямувати на виконання науково-дослідних робіт у 2014 році.

  На засіданні Наукової ради додатково розглянуто результати конкурсного відбору проектів наукових досліджень і розробок, які було схвалено на попередньому засіданні Наукової ради 14 жовтня 2013 року та затверджено наказом Міністерства освіти і науки України  від 22.11.2013 № 1611 «Про результати конкурсного відбору проектів наукових досліджень і розробок».

  За результатами розгляду прийнято рішення профінансувати проекти-переможці фундаментальних та прикладних наукових досліджень (перші місця) за 23 секціями відповідно до їх рейтингу на 47% у 2014 році.

  Також прийнято рішення оголосити конкурсний відбір наукових проектів вищих навчальних закладів та наукових установ на 2015 рік 20 серпня цього року без урахування результатів конкурсного відбору 2013 року.

  Це пов’язано з тим, що сьогодні проводиться реформування системи освіти і науки в частині автономії вищих навчальних закладів, скасування невиправданих вимог, які обмежують діяльність наукових та науково-технічних працівників.

  Тому, такі зміни вимагають також приведення у відповідність критеріїв конкурсного відбору, форм проектів та експертних висновків щодо їх оцінювання, що дозволить забезпечити прозорий та об’єктивний конкурсний відбір проектів наукових досліджень і розробок відповідно до їх рейтингу.