• In English
 • МВС: Посилення відповідальності за злочини у сфері виборів захистить виборчі права громадян
  опубліковано 20 травня 2014 року о 14:24

  Представляючи законопроект, розроблений МВС, на пленарному засіданні Верховної Ради України у вівторок, 20 травня, заступник Міністра внутрішніх справ Сергій Чеботар заявив, що посилення відповідальності за злочини у сфері виборів захистить виборчі права громадян.

  За словами Сергія Чеботаря, законопроект був розроблений з метою захисту виборчих прав громадян, посилення відповідальності за їх порушення, впровадження міжнародного досвіду в національне законодавство, а також для недопущення повторення негативних наслідків під час проведення наступних виборів та референдумів.

  Заступник керівника МВС зазначив, що у 2009 році були внесені зміни до окремих статей Кримінального кодексу України, які передбачають відповідальність за кримінальні правопорушення проти виборчих прав громадян. Завдяки цьому санкції окремих статей КК України було значно пом’якшено у порівнянні з редакцією Кримінального кодексу 2001 року, а склади цих кримінальних правопорушень стали злочинами невеликої та середньої тяжкості.

  «Така гуманізація кримінального законодавства та невиправдано м’яке кримінальне покарання призвели до активного протиправного впливу на волевиявлення громадян та результати виборів, що негативно впливає на політичні процеси у державі», – наголосив Сергій Чеботар.

  Він зазначив, що законопроектом, який був розроблений у МВС, передбачено розширення видів злочинів проти виборчих прав громадян, а також посилення відповідальності за окремими статями КК України.

  Зокрема, йдеться про запровадження кримінальної відповідальності за прийняття пропозиції, обіцянки або одержання виборцем неправомірної вигоди за вчинення чи не вчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права або права голосу.

  Сергій Чеботар наголосив, що схвалення цього законопроекту сприятиме забезпеченню захисту виборчих прав громадян та  посиленню відповідальності за їх порушення. Крім того, внесення запропонованих змін дозволить міліції здійснювати оперативно-розшукові заходи у кримінальних провадженнях за злочинами проти виборчих прав громадян.