• In English
 • Уряд встановлює норми, які унеможливлюють корупцію вже на етапі підготовки документів, - Перший заступник Міністра КМУ
  опубліковано 20 травня 2014 року о 13:40

  Кабінет Міністрів працює над виробленням таких норм, які виключатимуть можливість корупційних дій, починаючи з етапу підготовки урядових актів. Це дозволить уникнути різнотлумачення норм і правил, і, відповідно, не створюватимуть підґрунтя для зловживань чиновників, наголосив Перший заступник Міністра Кабінету Міністрів Олег Паракуда.

  «Потрібно визначати прості та зрозумілі правила роботи чиновника, передбачити прозорі процедури оскарження. Але головне - невідворотність відповідальності чиновника у випадку встановлення факту зловживання», - зазначив заступник Міністра Олег Паракуда та додав: у більшості випадків прояви корупції можна виявити уже в процесі напрацювання документів, а не під час їх реалізації – це дасть змогу зекономити час, сили і державні кошти.

  На думку Першого заступника Міністра Кабінету Міністрів, одним з дієвих інструментів протидії корупції могла б стати зміна моделі надання адміністративних послуг, які зараз надаються переважно через дороговартісних недержавних посередників. Міжнародний досвід свідчить, що технології електронного урядування сприяють покращенню ефективності та якості адмінпослуг, зниженню корупції, зменшенню адміністративного тягаря для громадян і бізнесу, а також посиленню демократії та конкурентоспроможності країни в цілому.

  «Адміністративні послуги повинні надаватися доступно, просто та надійно з використанням мережі Інтернет, що виключатиме можливість контакту чиновника і споживача послуги. Така практика виправдала себе в більшості європейських країн», - заявив Перший заступник Міністра.

  За його словами, електронізація адмінпослуг в Україні уже певний час проводиться, і завдання Уряду – широко впровадити такий підхід на всіх рівнях надання послуг.