• In English
 • Молоді підприємці повинні бути готовими до викликів у розвитку підприємництва на теренах європейського ринку
  опубліковано 20 травня 2014 року о 13:28

  Нещодавно у Луцькому національному технічному університеті відбувся круглий стіл на тему: «Проблеми та перспективи розвитку соціально-трудової сфери Волині».

  Науковці Волині представили свій аналіз розвитку соціально-трудової сфери на Волині, охарактеризували збалансування попиту та пропозиції на регіональному ринку праці. Участь у заході взяли державні службовці, підприємці, наукові діячі та студенти.

  Присутні розглянули шляхи ефективної зайнятості економічно активного населення та напрямки вдосконалення менеджменту та маркетингу персоналу в умовах активізації транскордонного співробітництва. Зазначили про недостатність аналізу результатів трудової  міграції.

  Перед присутніми виступив завідувач Сектору представництва Держпідприємництва у Волинській області, кандидат наук Олег Савчук. У своїй промові він закликав присутніх розглядати проблеми соціально-трудової сфери в контексті європейської інтеграції, а саме аналізувати проблеми зайнятості та самозайнятості населення у порівнянні з тенденціями розвитку ринку праці у Європі.

  «Адже нові європейські горизонти змушують нас розглядати науку та розвиток ринку праці в умовах необхідності підвищення конкурентоздатності випускників українських вузів, бути готовими до викликів у розвитку підприємництва на теренах глобального європейського ринку», - зазначив Савчук.

  Представники круглого столу відмітили недостатній рівень професійної орієнтації учнів шкіл щодо початку навчально-виробничої підготовки, а також ліквідацію в навчальних програмах низки предметів, що є необхідними для підготовки дефіцитних робітничих спеціальностей.

  Також присутніми було зазначено, що з метою підвищення конкурентоздатності навчальних закладів, дуже важливим було б демонополізувати сферу ліцензування МОНу України, передавши частину ліцензування спеціальностей закладів освіти на місцевий рівень. Адже саме це, у значній мірі, дозволило б адаптувати регіональний та державний ринок праці до ринкових потреб.