• In English
 • На Херсонщині військовослужбовці отримуватимуть пільги на безоплатне здобуття вищої освіти
  опубліковано 19 травня 2014 року о 13:46

  Херсонська обласна державна адміністрація, гарантуючи військовослужбовцям сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та конституційного права на освіту, готова надати військовослужбовцям пільги для безоплатного здобуття вищої освіти (у тому числі на отримання післядипломної освіти) у провідних вищих навчальних закладах області за рахунок коштів місцевого бюджету.

  З цією метою голова обласної державної адміністрації Юрій Одарченко підписав чотири меморандуми з керівниками провідних вищих навчальних закладів області: Херсонською державною морською академією, Херсонським національним технічним університетом, Херсонським державним університетом, Міжнародним університетом бізнесу і права.

  Для забезпечення належних соціальних гарантій у питанні здобуття військовослужбовцями вищої освіти з обласного бюджету  передбачається фінансування до двадцяти п’яти цільових пільгових кредитів для здобуття вищої освіти у цих навчальних закладах.

  В обласному бюджеті вже у 2014 році передбачатимуться видатки на забезпечення соціальних гарантій військовослужбовців батальйону територіальної оборони Херсонської області на безоплатне здобуття вищої освіти  за рахунок коштів місцевого бюджету упродовж 1 року на загальну суму 345650 грн.

  Одержувач кредиту не повертатиме його у разі, якщо після закінчення вищого навчального закладу  він пропрацював за фахом не менше ніж 5 років у державному або комунальному закладі чи установі на території Херсонської області.