• In English
 • Чернігівщина співпрацює з партнерами 30 країн Європи
  опубліковано 19 травня 2014 року о 10:52

  Упродовж І кварталу 2014 р. підприємства та організації Чернігівської області співпрацювали з партнерами 30 країн Європи. При цьому з європейським ринком пов’язано 38% загального обсягу експорту товарів області та майже половина імпорту.

  З початку року до країн Європи експортовано товарів на 59,9 млн. дол. США, що на 6,3% більше рівня І кварталу 2013 р., імпортовано – на 59,5 млн. дол. США (на 22,7% більше).

  Суттєві експортні поставки здійснювалися до Іспанії (на 13,8 млн. дол.), Італії (на 12,8 млн. дол.), Литви (на 7,8 млн. дол.), Румунії (на 5,7 млн. дол.), Нідерландів (на 5,2 млн. дол.) та Німеччини (на 4,4 млн. дол.).

  Найбільшим попитом на європейському ринку користувалися зернові культури, які експортувалися до Італії, Іспанії, Литви, Нідерландів, Німеччини; насіння і плоди олійних рослин – до Іспанії та Італії; мінеральні продукти – до Литви; взуття – до Румунії та Італії; одяг текстильний – до Нідерландів.

  Понад три чверті імпорту з країн Європи надійшло з Німеччини (на 28,8 млн. дол.), Італії (на 6,0 млн. дол.), Великої Британії (на 5,3 млн. дол.) та Польщі (на 5,0 млн. дол. США).

  В імпорті з цих країн переважали котли, машини, папір та картон, пластмаси, полімерні матеріали, текстильні матеріали та текстильні вироби, продукція хімічної та пов’язаних із нею з нею галузей промисловості, готові харчові продукти.