• In English
 • Реєстр фінустанов, які надають фінансові послуги на ринку цінних паперів, здійснюватиметься по-новому
  опубліковано 19 травня 2014 року о 09:45

  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку схвалила проект Рішення «Про затвердження Порядку формування та ведення державного реєстру фінансових установ, які надають фінансові послуги на ринку цінних паперів» на своєму плановому засіданні.

  «Документом концептуально змінено алгоритм ведення реєстру фінансових установ, встановлено нову процедуру його формування й визначено правовідносини між регулятором та професійними учасниками», - зазначив Олексій Тарасенко, член НКЦПФР.

  Джерелом і базою для ведення загального державного реєстру стали ліцензований реєстр професійних учасників фондового ринку та реєстр ІСІ. Включення, виключення та внесення змін до останніх будуть первинними, а загальний державний реєстр вже буде автоматизовано корелюватися відповідно до них. Тож, інформація про професійних учасників фондового ринку буде автоматично, без надання останніми будь-яких документів та заяв, включатись до Реєстру на наступний робочий день з дати видачі відповідної ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку або включення до реєстру ІСІ. У разі необхідності отримання інформації щодо знаходження юридичної особи у Реєстрі, їй видаватиметься Витяг на підставі відповідної заяви.

  «Інформаційно-технічна база Комісії дала можливість зробити значний крок до полегшення роботи, оскільки автоматизація процесів регулювання дозволить і профучасникам, і регулятору не дублювати інформацію у реєстри, а, отже, ще більше наблизитися до дерегуляції на фондовому ринку», - наголосив про мотиви прийнятого регулятором рішення О.Тарасенко.

  Проект рішення буде оприлюднений на сайті регулятора для обговорення профучасниками і громадськістю.