• In English
 • На Вінниччині Ігор Швайка обговорив з аграріями урядові реформи
  опубліковано 17 травня 2014 року о 15:25

  17 травня під час робочої поїздки до Вінницької області Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка взяв участь у розширеній нараді з громадою регіону. У нараді взяли участь директори цукрових заводів, керівники бурякових сільськогосподарських підприємств, представники Вінницької обласної асоціації «Поділляцукор», голови фермерських господарств, сільські та селищні голови регіону, представники науки та освіти, а також керівництво області та районів.

  Виступаючи перед громадою, Ігор Швайка зазначив: «Сьогодні Уряд розпочав широкомасштабний діалог щодо нагальних проблем країни. Мета національного діалогу: зберегти Україну як цілісну державу. Ми намагатимемось проїхати максимум областей України, максимум регіонів, поспілкуватися з людьми. Один із механізмів – зміни до Конституції, які б могли децентралізувати владу, які б могли наділити територіальні громади додатковими повноваженнями. Другий механізм – чесні і прозорі президентські вибори. Країні потрібен легітимно обраний Президент» .

  Міністр також поінформував про урядові реформи, які сьогодні здійснюються в Україні, зокрема у напрямі посилення відповідальності за корупційні діяння, а про кроки, які здійснює Мінагрополітики у цьому контексті: щодо спрощення дозвільної системи, відміни низки дозвільних документів, дерегуляції підприємницької діяльності та усунення адміністративного тиску на аграрний бізнес.

  Окремо Ігор Швайка зупинився на перспективах аграрного сектору в умовах лібералізації торгівлі з ЄС. «Повноцінний вихід нашої продукції на ринок ЄС залежить від виконання зобов’язань по адаптації законодавства України до законодавства ЄС, в першу чергу, в частині технічного регулювання. Рівень відповідності вітчизняної продукції міжнародним стандартам – необхідна умова для максимальної реалізації експортного потенціалу», - зазначив Міністр. Він також поінформував про законодавчі ініціативи, які вже розроблені Мінагрополітики у цьому напрямі, і які дозволять здійснити імплементацію законодавства у сфері санітарних та фітосанітарних заходів, підготувати державні органи та операторів потужностей до впровадження Угоди про асоціацію з ЄС.