• In English
 • Мінагрополітики ініціюватиме відновлення військових кафедр в аграрних вишах, - Ігор Швайка
  опубліковано 17 травня 2014 року о 13:31

  У суботу, 17 травня, Міністр аграрної політики та продовольства України під робочої поїздки до Вінницької області взяв участь у ХVІ зльоті іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття», де він виступив перед стипендіатами-студентами вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації Міністерства аграрної політики та продовольства України.

  Виступаючи перед учасниками зльоту найкращих студентів аграрних університетів України, Ігор Швайка наголосив на важливості аграрної освіти для України. «Ви повинні розуміти, що праця ваша буде важкою, але цього не потрібно боятися. Пам'ятайте, що великих звершень добивалися лише ті, що починали з найтяжчих завдань і не боялися цього. А перед вами стоїть свята місія не лише працювати на нашій землі, але й захищати її. Саме так, як це робили наші предки-козаки, котрі встромляли в землю меч і бралися за плуг, але коли була потреба, то з землеробів знову перетворювалися на воїнів. Саме тому ми будемо ініціювати розмову з Міністром оборони щодо повернення військових кафедр до аграрних університетів»,- наголосив міністр.

  Крім того, Ігор Швайка звернув увагу студентів на те, що сьогодні Уряд України розглядає аграрний сектор як одну із пріоритетних галузей економіки країни, особливо в умовах євроінтеграційного курсу, і покладає на нього у цьому контексті великі надії. «Ми маємо всі розуміти, що для Європи український аграрний сектор є досить потужним конкурентом. Адже сільське господарство країн Євросоюзу є дотаційним, а наша аграрна галузь, не зважаючи на існуючі проблеми самостійно динамічно розвивається. Тому сьогодні ми станемо партнерами для аграрного бізнесу і знімемо всі адміністративні перепони, які раніше перешкоджали його розвитку», - наголосив Міністр.

  Також Ігор Швайка підкреслив необхідність налагодження тісних зв’язків між вітчизняними та іноземними аграрними вишами. «Враховуючи євроінтеграційний курс нашої держави та перспективи аграрного сектору у зв’язку із виходом на ринок ЄС, вирішення складних завдань, пов’язаних із цими процесами лягає на плечі саме молодих аграрних спеціалістів – майбутньої аграрної еліти. Відтак, повноцінна інтеграція нашої агроосвіти до європейської освітянської системи є очевидною. Мінагрополітики та Національна академія аграрних наук максимально сприятимуть цьому», - додав Міністр.