• In English
 • Виступ Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка на урочистостях з нагоди Дня Європи
  опубліковано 17 травня 2014 року о 11:27

  Це перший День Європи, який ми відзначаємо в надскладних і драматичних історичних обставинах. Не буду зараз говорити про трагізм. Буду говорити тільки про те, що зроблено. Україна протягом десятків років очікувала, що буде підписана Угода про асоціацію з ЄС. І стався історичний момент – політична частина Угоди про асоціацію з ЄС підписана.

  Україна очікувала і очікує на те, що буде введений безвізовий режим, і цього тижня ми ухвалили остаточний пакет законів, необхідний для переведення України до другої стадії введення безвізового режиму.

  Україна хоче бути частиною Європи. Європу також ділили, її намагалися порвати, в Європі були війни, але Європа це перемогла. Зараз вона об’єднана, єдина, і вона запрошує Україну.

  Я дуже оптимістично дивлюся в майбутнє України, як би сьогодні не було складно. Ми перейдемо всі випробування і разом із нашими європейськими партнерами Україна буде тільки сильніша, а українці, які є насправді європейською нацією, які не просто поділяють європейські цінності, але й реалізують їх, - будуть вільно подорожувати до Європи. Ми тут почнемо відкривати європейський бізнес, а український бізнес уже зараз може продавати свої товари в Європу.

  На моє переконання, наші перспективи світлі, наші дії правильні, і разом із Європейським Союзом ми зробимо Україну процвітаючою.

  Ми очікуємо обрання нового Президента якнайшвидше. Уряд України рекомендує новому Президенту невідкладно здійснити візит до Брюсселя і підписати Угоду про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі. Це має бути перший крок і перший підпис новообраного Президента України.

  Абсолютно переконаний, що ми досягнемо успіху. Ми подолаємо всі труднощі і станемо сильнішими, ніж сьогодні.

  Вірю в Європу і вірю в Україну!