• In English
 • С. Рудик: Робота автоматизованої системи Державного земельного кадастру має бути наближена до європейських стандартів
  опубліковано 16 травня 2014 року о 16:40

  Голова Держземагентства України Сергій Рудик взяв участь у конференції, яку організували Мінрегіон та Європейська економічна комісія ООН програми розвитку Організації Об’єднаних Націй.

  Під час презентації результатів Національного огляду житлового сектору та управління земельними ресурсами України Сергій Рудик зазначив, що сьогодні управління земельними ресурсами здійснюється через кадастрову систему. Україна зробила важливий крок у сторону Європи. Отже, принципи та ідеологія роботи автоматизованої системи Державного земельного кадастру мають бути наближені до вимог європейських стандартів.

  «Створення та впровадження Національної інфраструктури геопросторових даних в Україні передбачає інтеграцію усіх інформаційних баз даних міністерств, відомств та територій на базі земельного кадастру, тобто з прив’язкою до цифрової карти країни та державної системи координат, які вже створені в Україні спеціалістами Держземагентства», – наголосив керівник земельного відомства.

  Нині у середньому в Україні процес реєстрації земельної ділянки займає 20 хвилин, тоді як до впровадження Національної кадастрової системи цей процес міг тривати тижнями.

  Публічна кадастрова карта стала одним з найбільш популярних веб-ресурсів країни – за 2013 рік її відвідало близько 3,5 млн. користувачів.

  «Запроваджена електронна система реєстрації дала змогу нам розпочати активну роботу над впровадженням електронних сервісів з реєстрації землі та отримання витягів. Усі наші зусилля щодо розвитку системи та створення Національної інфраструктури геопросторових даних спрямовані на те, щоб кожне відомство та суспільство в цілому мали швидкий доступ до даних», – підкреслив Сергій Рудик.