• In English
 • Держсільгоспінспекція вживає заходи для імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в сфері контролю якості
  опубліковано 16 травня 2014 року о 14:16

  З метою реалізації державної політики в сфері адаптації законодавства ЄС фахівці Відділу контролю виноградарства та виноробства Державної інспекції сільського господарства України взяли участь у засіданні робочої групи щодо визначення кількісного та якісного складу потреб України у фінансовій та технічній допомозі Європейського Союзу для імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

  Під час  проведення робочої зустрічі була підкреслена необхідність  надання допомоги в наближенні до системи контролю виноробної галузі ЄС. Зокрема запропоновано надати допомогу:

  - в удосконаленні законодавства з питань здійснення державного нагляду (контролю) у частині якості та безпечності сільськогосподарської продукції, виноробної продукції, здійснення оцінки та аналізу відповідності законодавства ЄС у вказаній сфері та його подальша імплементація;

  - надання інформаційної, консультаційної допомоги в удосконаленні системи контролю сільськогосподарської, виноробної продукції;

  - формування інфраструктури контролю якості та безпечності сільськогосподарської  та виноробної продукції (оптимізація діяльності мережі лабораторій, в тому числі комплексне облаштування та оснащення сучасним обладнанням).

  За результатами проведеної зустрічі уповноваженими особами Представництва ЄС в Україні рекомендовано деталізувати та систематизувати потреби та надати обґрунтування з їх надання та обсягу матеріально-технічної допомоги.

  Наразі фахівці Держсільгоспінспекції готують відповідну інформацію. Окрім того, планується надати Представництву ЄС в Україні перелік необхідних інструментів допомоги, в рамках адаптації законодавства ЄС про органічне виробництво та маркування органічної сільськогосподарської продукції.