• In English
 • Ігор Швайка: Україна отримала гарні умови щодо лібералізації торгівлі з ЄС. Ми вже бачимо перспективні позиції
  опубліковано 15 травня 2014 року о 14:30

  Україна отримала гарні умови щодо лібералізації торгівлі з ЄС сільськогосподарською продукцією. Зокрема, відповідно до тарифної пропозиції, ЄС з моменту набуття чинності Угоди одразу скасовує імпортні мита на 83% сільськогосподарської продукції, на 15% встановлює квоти з нульовою ставкою мита. Про це сьогодні повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка, виступаючи на панельній дискусії «Поглиблена та всеохопна зона вільної торгівлі: готовність до підписання» в рамках міжнародної конференції «Нова Європейська політика: від слів до дій».

  Аналізуючи параметри функціонування зони вільної торгівлі, Ігор Швайка повідомив, що Україна одразу лібералізує торгівлю тільки по 35% тарифних ліній, по 3% (найбільш чутливим) встановлює квоти, по решті - знижуватиме мита протягом перехідних періодів.

  «Переходячи до аналізу квот, які отримала Україна для експорту своєї продукції до ЄС, зазначу, що вже зараз ми бачимо перспективні позиції України. Це - експорт пшениці, кукурудзи, ячменю, м’яса птиці, свинини та яловичини. Ми прогнозуємо, що квоти будуть заповнені вже з першого року набуття чинності Угоди»,  - підкреслив Міністр.

  Ігор Швайка також відзначив: «Завдяки обнулінню ставок ввізного мита перспективно виглядає спроможність кондитерської галузі України щодо нарощування експорту своєї продукції до країн ЄС, орієнтовно до 300-400 млн. дол. США. Перспективи має також і продукція цукрової та крохмале-патокової галузей».