• In English
 • МАГАТЕ провела інспекції на Рівненській АЕС
  опубліковано 14 травня 2014 року о 18:56

  Минулого тижня на Рівненській АЕС відбулись дві інспекції Міжнародної агенції з атомної енергії. Інспекції МАГАТЕ на РАЕС відбуваються відповідно до Угоди між Україною і МАГАТЕ про нерозповсюдження ядерної зброї, яка була підписана у 1995 році. В ході інспекцій МАГАТЕ проводиться перевірка щодо використання ядерних матеріалів у мирних цілях.

  Інспектори МАГАТЕ Хіго Юнічі та Ча Хонг Р. провели у травні дві інспекції на Рівненській АЕС.

  Як повідомив начальник лабораторії ядерного палива відділу ядерної безпеки РАЕС Борис Ястремський, зауважень з боку інспекторів не було.

  Перша інспекція відбулася 8 травня. Це була так звана неоголошена інспекція, в ході якої інспектори перевірили сховище свіжого ядерного палива енергоблоків №3 та №4. Неоголошені інспекції є одним з видів перевірок МАГАТЕ,  від планових вони відрізняється тим, що атомну електростанцію не попереджають про візит інспекторів та його мету, і впродовж двох годин після прибуття на АЕС представники МАГАТЕ повинні отримати доступ до об’єкта перевірки.

  10-11 травня пройшла уже планова інспекція з перевірки енергоблоку №3 після проведення перевантаження ядерного палива. Хіго Юнічі та Ча Хонг Р. виконали перевірку відпрацьованого ядерного палива в басейні витримки блоку, що перебуває у планово-попереджувальному ремонті, та встановили електронну печатку на шлюзі між басейном витримки та басейном перевантаження ядерного палива.

  Також інспектори провели ревізію обладнання МАГАТЕ: відеосистем спостереження,  систем передачі даних з РАЕС в центральний офіс МАГАТЕ у Відні, за допомогою яких здійснюється дистанційний контроль.

  Усі роботи виконувались у присутності державного інспектора з ядерної безпеки на РАЕС.