• In English
 • Міністр аграрної політики та продовольства доручив Держсільгоспінспекції створити мережу державних лабораторій
  опубліковано 14 травня 2014 року о 18:36

  Міністр аграрної політики та продовольства Ігор Швайка разом із Головою Державної інспекції сільського господарства Миколою Поєдинком відвідали Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції. Там Міністр ознайомився з діяльністю лабораторії по кожному із галузевих напрямків, а саме з визначення якості та безпечності зерна, продуктів його переробки, плодоовочів, продукції з них, вина, цукру, визначення вмісту ГМО, технологічних параметрів борошна, експрес-аналізаторів, які швидко та дешево визначають якість продукції практично по усім необхідним параметрам.

  Міністр без виключення, оглянув увесь спектр унікальних можливостей центру в складі Держсільгоспінспекції та відзначив, що інспекція, як головний орган з контролю за якістю сільськогосподарської продукції, здатна і повинна побудувати інспекційний нагляд держави на високому рівні.

  Ігор Швайка дав доручення Голові Держсільгоспінспекції підготувати пропозиції до формування галузевої мережі арбітражних лабораторій по усій державі в кожному регіоні, базові з яких будуть у восьми, а також зобов’язав терміново підготувати план заходів з організації системи контролю, яка до цього часу була відсутня.

  У свою чергу Голова Держсільгоспінспекції повідомив, що лабораторні можливості інспекції необмежені, а головне, що результати їхніх досліджень будуть достовірними,  прозорими і визнаватимуться міжнародною спільнотою.