• In English
 • Нові можливості регіонального співробітництва між Чернігівщиною та Бельгією
  опубліковано 14 травня 2014 року о 16:44

  14 травня голова Чернігівської обласної державної адміністрації Володимир Івашко, голова обласної ради Микола Звєрєв та Чернігівський міський голова Олександр Соколов зустрілися з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Бельгія в Україні Яною Зікмундовою.

  Під час зустрічі сторони обговорили найбільш важливі аспекти суспільно-політичної ситуації в Україні та в області, а також перспективи українсько-бельгійського співробітництва в соціально-економічній та культурній сфері.

  За словами Яни Зікмундової, країни Євросоюзу надзвичайно цікавлять величезні потужності України в аграрному секторі. Враховуючи те, що Чернігівська область має неабиякий сільськогосподарський потенціал, вона має великі шанси збільшити частку експорту своєї продукції за кордон при покращенні загального бізнес-клімату в країні.

  Слід зазначити, що Бельгія – перспективний партнер Чернігівщини. Зовнішньоекономічний товарообіг регіону з Бельгією в 2013 році склав майже 9,9 млн. дол. США. За результатами січня-лютого 2014 року він становив майже 1 млн. дол. США.

  Найважливішими статтями експорту були зернові та олійні культури, текстильний одяг, тютюн та його замінники.

  У свою чергу, підприємці Чернігівщини закуповували пластмаси та полімерні матеріали, дубильні екстракти, електричні машини, вироби з деревини.

  За рахунок бельгійських інвестицій впроваджено високі технології випуску продукції у пивоварній промисловості, на Чернігівському відділенні ПАТ «САН ІнБев Україна» у м. Чернігові модернізовано обладнання, встановлено нові лінії, збудовано очисні споруди.

  Перспективними також є розвиток співробітництва у сфері туризму між Україною та Бельгією, ініціювання двосторонніх обмінів туристичними групами, співпраця між органами виконавчої влади в туристичній галузі та іншими організаціями, які займаються туристичною діяльністю.