• In English
 • Росії не вдасться зробити Україну державою, що не відбулася, - Арсеній Яценюк у Брюсселі
  опубліковано 13 травня 2014 року о 18:48

  Спільна експлуатація та модернізація української ГТС разом із ЄС і США може стати новою сторінкою в енергетичних відносинах між ЄС, Україною як державою, яка ратифікувала Енергетичну хартію, і Росією як основним постачальником. Про це заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк за підсумками зустрічі з Президентом Європейської Комісії Жозе Мануелем Баррозу у вівторок, 13 травня, в Брюсселі.

  Арсеній Яценюк підкреслив, що Уряд України цінує зусилля Європейської Комісії в підтримці України як політично, так і економічно, зокрема в питанні енергоефективності та енергетичної диверсифікації: «Угода, якої ми досягли зі Словаччиною щодо реверсних поставок, - це реальна справа, як підтримати Україну та зробити її більш енергетично незалежною».

  Він також відзначив зусилля Європейської Комісії та ЄС в імплементації єдиної енергетичної політики. «Переконані, що разом із ЄС ми зможемо посприяти створенню нової енергетичної політики. Можливо, в найближчому майбутньому буде створено енергетичний союз, і Україна, яка ратифікувала Енергетичну хартію та готова імплементувати Третій енергетичний пакет, зможе бути частиною цього енергетичного союзу».

  Глава Уряду також висловив переконання, що разом із європейськими партнерами та США Україна може спільно експлуатувати та модернізувати українську газотранспортну систему.

  «Це буде нова сторінка в енергетичних відносинах між Європейським Союзом, Україною як державою, яка ратифікувала Енергетичну хартію, і основним постачальником – Росією», - підкреслив Арсеній Яценюк.

  Прем’єр-міністр також наголосив, що Уряд України відданий тому, аби імплементувати політичну частину Угоди про асоціацію між Україною та ЄС: «Ми рекомендуємо, аби новий Президент свій перший візит здійснив до Брюсселя й підписав договір про зону вільної торгівлі».

  Серед основних викликів, які постали перед Україною, Глава Уряду назвав питання безпеки. «Нам необхідно зберегти мир і стабільність в Україні. Вимагаємо від Росії засудити так званих протестувальників, а точніше терористів, і зробити все можливе, щоб стабілізувати ситуацію в Україні».

  «Росії не вдасться зробити Україну державою, що не відбулася», - сказав Арсеній Яценюк.

  За його словами, серед головних завдань Уряду України – забезпечити проведення чесних і прозорих президентських виборів. Ми очікуємо обрання нового легітимного Президента, і будь-які спроби завадити виборам, проваляться».

  Він також наголосив, що Уряд України високо цінує рішення Європейської Комісії щодо направлення до України спостерігачів, «аби в Україні був новий вільно обраний Президент».

  «Діючи спільно, роблячи разом конкретні кроки – ми разом досягнемо успіхів», - сказав Арсеній Яценюк.