• In English
 • В. Семиноженко: Підтримка ІТ-галузі визначається не кількістю поданих законопроектів, а їх практичною реалізацією
  опубліковано 12 травня 2014 року о 11:44

  У Парламенті зареєстровано черговий законопроект №4805 щодо особливостей оподаткування доходів працівників програмної продукції, який практично дублює попередні законодавчі ініціативи. У Держінформнауки позитивно оцінюють ту увагу, яку народні депутати приділяють підтримці ІТ-галузі, однак треба не лише пропонувати щоразу нові, а нарешті приймати конкретні закони, щоб дати ІТ-бізнесу можливість нормально розвиватися.

  «Множення законопроектів на одну і ту ж тематику – це не вирішення проблеми, а розпорошення зусиль. Замість того, аби вносити акти, які мало чим відрізняються один від одного, народні обранці повинні зосередитися на доопрацюванні уже зареєстрованих проектів законів з метою їх якомога швидшого прийняття і, відповідно, імплементації», - заявив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко.

  Довідково

  З 1 січня 2013 року на законодавчому рівні передбачено застосування для суб’єктів індустрії програмної продукції зниженої ставки податку на прибуток підприємств у розмірі 5% від здійснення відповідних видів економічної діяльності. Такі норми були передбачені законом №5091, яким внесено зміни до розділу XX Податкового кодексу. Особливий режим оподаткування діятиме 10 років – до 1 січня 2023 року.

  У Держінформнауки також наголошують, що наступним кроком повинне стати прийняття Верховною Радою України законопроектів «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції та учасників національного проекту «Технополіс» - створення інфраструктури інноваційного розвитку та високих технологій і його складових» (реєстр. №2063д), а також законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку індустрії програмної продукції та реалізації національного проекту «Технополіс» - створення інфраструктури інноваційного розвитку та високих технологій і його складових» (реєстр. №2330а).