• In English
 • Коментар департаменту інформаційної політики МЗС України щодо російських провокацій на українсько-російському кордоні
  опубліковано 09 травня 2014 року о 15:35

  В Україні відзначають активізацію провокаційних дій з боку Російської Федерації на українсько-російському державному кордоні.

  Так, 7 травня на прикордонному пункті пропуску «Ізварине», за підтримки контрольованих Росією озброєних бойовиків з українського боку кордону, відбувся несанкціонований прорив на територію України броньованого автомобіля «Тигр», нібито «подарованого» луганським терористам депутатом Держдуми РФ В.Жириновським.

  Крім того, впродовж останнього часу на українсько-російському кордоні почастішали випадки блокування прикордонних підрозділів, нападів на прикордонні наряди, перешкоджання виконанню прикордонниками їхніх функцій, було зафіксовано непоодинокі спроби, в тому числі з боку громадян Росії, незаконного переміщення через кордон зброї, екстремістської літератури, сепаратистської символіки.

  Цілком очевидно, що ці добре сплановані провокації не можуть здійснюватися без відома російської влади, а в деяких випадках є всі підстави стверджувати, що такі дії нею безпосередньо організовуються і координуються.

  Вимагаємо від російської сторони припинити провокувати загострення ситуації на українсько-російському кордоні, вжити реальних кроків з метою недопущення проникнення з Росії на територію України різного роду екстремістів, терористів та диверсантів.