• In English
 • У Києві відзначили "Першу хвилину миру"
  опубліковано 09 травня 2014 року о 09:29

  8 травня у Києві пройшла символічна акція «Перша хвилина миру», ініційована Міністерством культури України та Українським інститутом національної пам’яті. У столичному парку Вічної Слави учасники та гості акції поклали квіти до Вічного Вогню та біля Меморіалу на Могилі Невідомого солдата, виклали зі свічок напис «Пам’ятати».

  Формально саме у цей день завершилася війна у Європі. Таким чином цього року Україна розширює відзначення пам’яті про війну, яка ніколи знову не повинна повторитися.

  Новим офіційним символом вшанування пам’яті за загиблими у роки Другої Світової війни стало стилізоване зображення червоного маку.

  «Ми звертаємо  увагу не лише на факт перемоги над нацизмом, але і на те, якою важкою ціною вона була здобута. Чорна пляма на маках нагадує дірку від кулі, а червоні кола навколо – кров, що проливається з неї», - прокоментував Міністр культури Євген Нищук. При цьому він додав: «Червоний мак – це надзвичайно потужний символ з великою історією. В українській культурі, ним позначають невинну пролиту кров. Зокрема, в українській народній творчості поширеним є уявлення, що мак – це квітка, котра виросла на місці крапель крові Христа, або ж асоціювалася з кров’ю козаків, які загинули за Україну».

  Під час заходу пройшли літературні читання, а також прозвучала класична та українська музика. Зокрема, у виконанні Національної заслуженої академічної капели України «Думка» прозвучали "Весна" Вівальді, як символ початку  нової української весни. Завершився виступ  "Одою радості" – гімном Європейського Союзу та велелюдним скандуванням «Слава Україні!».

  В акції взяли участь кілька сотень гостей, а також долучилися численні активісти Автомайдану та Веломайдану. Охорону правопорядку взяли на себе представники Самооборони.

  Довідково

  Мир у Європі після Другої світової війни настав 8 травня 1945 року о 23:00. Саме цієї миті Німеччиною був підписаний акт про капітуляцію.